Reklama

Dziupla z częściami ze skradzionych pojazdów. 37-letni mężczyzna zatrzymany [ZDJĘCIA, WIDEO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Na sygnale Bezprecedensowe działania policji i straży granicznej doprowadziły do zatrzymania 37-letniego mężczyzny z Lubziny, w powiecie ropczycko - sędziszowskim. Na posesji aresztowanego znaleziono części z pojazdów skradzionych na terytorium Unii Europejskiej. Ich wartość oszacowano wstępnie na 500 tysięcy złotych. Mężczyzna posiadał także narkotyki i trofea myśliwskie.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej oraz Komendy Powiatowej Policji w Ropczycach, w miniony czwartek, 21 października, zatrzymali mieszkańca Lubziny. Na jego posesji zabezpieczono kilkadziesiąt części pochodzących ze skradzionych w Europie pojazdów. Wśród nich są silniki, skrzynie biegów oraz elementy karoserii pojazdów różnych marek. Kolejne części, w tym głównie silniki i elementy tapicerki, zostały zabezpieczone na innej posesji mężczyzny, znajdującej się na osiedlu Witkowice w Ropczycach. Mężczyzna prowadził punkt handlu częściami używanymi. Nie wykluczone, że sprzedawał elementy pojazdów pochodzące z ich kradzieży - zaznacza Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

Ale to nie wszystko. Podczas przeszukania funkcjonariusze natrafili na susz roślinny, którego analiza wykazała marihuanę. Zabezpieczono także, różnego rodzaju trofea myśliwskie, w tym poroża. Prowadzone postępowanie wyjaśni, czy ujawnione trofea, mężczyzna posiadał legalnie.

Wartość części oszacowano wstępnie na kwotę pół miliona złotych. Mieszkańca Lubziny zatrzymano. Usłyszał on zarzut paserstwa oraz posiadania środków odurzających.

Prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru, poręczenia majątkowego oraz zakazu opuszczania kraju.

Zdaniem policji sprawa ma charakter rozwojowy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy