Reklama

Do szkół na Podkarpaciu wpłynęły e-maile o podłożonych ładunkach wybuchowych. W Świlczy ewakuowano ponad 300 osób

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: OSP Świlcza (zdj. ilustracyjne)

Do szkół na Podkarpaciu wpłynęły e-maile o podłożonych ładunkach wybuchowych. W Świlczy ewakuowano ponad 300 osób - Zdjęcie główne

Alarmy bombowe w szkołach na Podkarpaciu. W Świlczy ewakuowano ponad 300 osób | foto OSP Świlcza (zdj. ilustracyjne)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Na sygnale Do wielu szkół na Podkarpaciu dotarły w piątek (11 marca) rano e-maile z informacją o podłożonych ładunkach wybuchowych. W podrzeszowskiej Świlczy ze szkoły podstawowej ewakuowano ponad 300 osób.

E-maile o rzekomych ładunkach wybuchowych dotarły do wielu szkół na Podkarpaciu, m.in. w Jaśle, Strzyżowie, Brzozowie, Mielcu, Tarnobrzegu czy pod Rzeszowem.

- Ze szkoły podstawowej w Świlczy ewakuowano 31 pracowników i 292 uczniów - mówi nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

- Podobnych zgłoszeń jest kilka, ale są to informacje o bardzo niskiej wiarygodności, rozsyłane kaskadowo przez urządzenia informatyczne - uzupełnia nadkom. Szeląg. 

Policja każde zgłoszenie weryfikuje. W porozumieniu z dyrekcją placówek szkolnych dokonuje przeszukań budynków. 

Przypominamy, że na terenie województwa podkarpackiego obowiązuje drugi stopień zagrożenia terrorystycznego - BRAVO. Tym bardziej takie zgłoszenia muszą być weryfikowane. Na szczęście wszystkie okazują się alarmami fałszywymi. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy