Reklama

Chcieli porwać podkarpackiego przedsiębiorcę dla okupu! CBŚP zatrzymało pięć osób!! [WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: CBŚP

Chcieli porwać podkarpackiego przedsiębiorcę dla okupu! CBŚP zatrzymało pięć osób!! [WIDEO] - Zdjęcie główne

Chcieli porwać podkarpackiego przestępcę dla okupu! | foto CBŚP

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Na sygnale Pięć osób, w tym Tadeusza S. poszukiwanego przestępcę, zatrzymało Centralne Biuro Śledcze Policji, podczas przygotowań do akcji porwania jednego z podkarpackich przedsiębiorców. Przyszła ofiara była obserwowana, przygotowywano już akcesoria, które miały być użyte do popełnienia przestępstwa.

Funkcjonariusze z rzeszowskiego oddziału Centralnego Biura Śledczego Policji uzyskali informację, z której wynikało, że członkowie zorganizowanej grupy przestępczej mogą przygotowywać się do uprowadzenia mieszkańca województwa podkarpackiego. Przestępcy obserwowali miejsce zamieszkania potencjalnego pokrzywdzonego. Z zebranego przez służby materiału dowodowego wynika, że do planowanego przestępstwa zamierzano wykorzystać posiadaną już broń palną i elementy umundurowania policyjnego.

Policjanci dokładnie ustalili miejsca przebywania podejrzanych, których następnie zatrzymali. 

Na terenie województwa lubelskiego zatrzymano Tadeusza S. W trakcie przeszukania jego samochodu zabezpieczono koszulkę z napisem "policja". Kolejne działania przeprowadzono w woj. mazowieckim i lubelskim, gdzie zatrzymano kolejnych czterech podejrzanych.

W akcji uczestniczyli policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji w Rzeszowie, Warszawie i Lublinie, Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz funkcjonariusze Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Wszyscy zatrzymani zostali doprowadzeni do Podkarpackiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie, gdzie przedstawiono im zarzuty kierowania czy działania w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu uprowadzenie osoby.

Decyzją Sądu Rejonowego w Rzeszowie czwórka podejrzanych mężczyzn została tymczasowo aresztowana na okres trzech miesięcy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy