Reklama

CBŚP z Rzeszowa zatrzymało 7 osób podejrzanych o usypianie pasażerów pociągów, następnie ich okradanie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Na sygnale Siedmiu mężczyzn zostało zatrzymanych między innymi przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji z Rzeszowa. Zatrzymani podejrzani są o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej, która w kilku pociągach daleko bieżnych najpierw usypiała pasażerów, a następnie ich okradała.

Kilkumiesięczna współpraca wielu służb: CBŚP, Straży Ochrony Kolei, Prokuratury Krajowej i biura bezpieczeństwa przewoźnika dalekobieżnego doprowadziła do rozbicia gangu, który działając w minimum trzech pociągach relacji Świnoujście – Przemyśl, Świnoujście – Warszawa, Zielona Góra – Warszawa, na terenie województwa podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego, dolnośląskiego, wielkopolskiego, lubuskiego, zachodniopomorskiego i mazowieckiego, za pomocą środków farmakologicznych, usypali pasażerów, następnie ich okradając.

Łupem złodziei padały głównie pieniądze, ale także odzież czy ubrania. Dodatkowo członkowie gangu doprowadzali do licznych rozbojów, zastraszali konduktorów. Ofiarami przestępców padali głównie obcokrajowcy. 

Podejrzanym o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą jest mieszkaniec Warszawy, 30-letni Robert B. Policjanci CBŚP zatrzymali także siedmiu innych podejrzanych. Przy mężczyznach znaleziono środki farmakologiczne oraz inne narzędzia wykorzystywane przy przestępstwach. Funkcjonariusze zabezpieczyli również spora ilość gotówki.

W Podkarpackim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie zatrzymanym przedstawiono zarzuty dotyczące działania w zorganizowanej grupie przestępczej, rozbojów oraz kradzieży szczególnie zuchwałych. Postanowieniem Sądu Rejonowego w Rzeszowie wszyscy zostali tymczasowo aresztowani na okres 3 miesięcy.

Służby zwracają się z apelem do osób, które padły ofiarą gangu w pociągach dalekobieżnych, a nie zgłosiły tego faktu organom ścigania, o kontakt z policjantami CBŚP pod numerem telefonu 47 721 89 84.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy