Reklama

Awaria numeru alarmowego 112. Co zrobić, kiedy potrzebujemy pomocy straży pożarnej, pogotowia czy policji?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Awaria numeru alarmowego 112. Co zrobić, kiedy potrzebujemy pomocy straży pożarnej, pogotowia czy policji?  - Zdjęcie główne

Awaria numeru alarmowego 112. Jak zgłosić prośbę o pomoc?

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Na sygnale Najprawdopodobniej z powodu dużej liczby zgłoszeń nie działa prawidłowo numer alarmowy 112. Jak zatem zgłosić telefonicznie prośbę o pomoc pogotowia ratunkowego, straży pożarnej lub policji?

W sobotę (19 lutego) przez Polskę przeszła strefa silnego, a niekiedy niszczycielskiego wiatru. Najprawdopodobniej duża liczba zgłoszeń po pomoc straży pożarnej, była przyczyną awarii systemu informatycznego w Centrach Powiadamiania Ratunkowego. Obecnie czas oczekiwania na połączenie jest znacznie wydłużony, a niekiedy wręcz niemożliwy. 

Gdzie zatem zgłaszać prośbę o pomoc? 

W przypadku wypadku, pożaru lub innego zagrożenia, gdzie potrzebna jest pomoc straży pożarnej, możesz zadzwonić pod numer alarmowy 998 lub bezpośrednio do właściwej komendy powiatowej. Listę jednostek straży pożarnej oraz numery kontaktowe dostępne są TUTAJ.

W przypadku potrzeby interwencji policji musisz kontaktować się z dyżurnym właściwej jednostki komendy miejskiej lub powiatowej policji. Listę jednostek policji oraz numery kontaktowe dostępne są TUTAJ.

W przypadku pogorszenia lub zagrożenia zdrowia możesz kontaktować się pod numerem alarmowym 999, lub z każdą jednostką straży pożarnej czy policji. 

Nie jest znana godzina usunięcia awarii.

Numer alarmowy 112, to system powiadamiania ratunkowego, funkcjonujący na terenie kraju, który składa się z 17 centrów powiadamiania ratunkowego – po jednym w każdym mieście wojewódzkim oraz w Radomiu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy