Reklama

54-latek przemycał haszysz przez granicę Polski. Miał do tego specjalną ciężarówkę [ZDJĘCIA-WIDEO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Podkarpacka KAS

54-latek przemycał haszysz przez granicę Polski. Miał do tego specjalną ciężarówkę [ZDJĘCIA-WIDEO] - Zdjęcie główne

foto Podkarpacka KAS

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Na sygnale Podkarpacka Krajowa Administracja Skarbowa udaremniła przemyt 272 kg haszyszu. Kontrabanda warta 13 mln złotych była ukryta w ciężarówce przewożącej mrożonki. Postępowanie pod nadzorem Prokuratury Krajowej prowadzi Centralne Biuro Śledcze Policji.

Samochód ciężarowy typu chłodnia, który wjeżdżał do Polski z Ukrainy, zgodnie z dokumentacją przewoził ponad 20 ton mrożonek czarnego bzu. Funkcjonariusze podkarpackiej Krajowej Administracji Skarbowej z Korczowej skontrolowali pojazd. 

W podłodze pojazdu były ukryte 272 kg utwardzonej żywicy konopi, funkcjonariusze sprawdzili to za pomocą urządzenia RTG. Towar był zapakowany w 131 foliowych pakietach.

- Badania przeprowadzone w laboratorium celno-skarbowym Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu potwierdziły, że wykryta substancja to haszysz. Biorąc pod uwagę stężenie obecnej w nim substancji delta-9-THC, z zabezpieczonego haszyszu można było przygotować 10 mln dawek odurzeniowych - poinformował zespół prasowy podkarpackiej KAS.

Dalsze czynności realizowane były przez funkcjonariuszy Zarządu w Rzeszowie CBŚP. Zatrzymano 54-letniego kierowcę samochodu ciężarowego. W Podkarpackim Wydziale Zamiejscowym Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie przedstawiono mu zarzuty przemytu znacznej ilości środków odurzających. Sąd zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy– tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy