Reklama

4 tysiące złotych mandatu! Pierwsza na Podkarpaciu wysoka grzywna za wykroczenia drogowe

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Podkarpacka policja

4 tysiące złotych mandatu! Pierwsza na Podkarpaciu wysoka grzywna za wykroczenia drogowe - Zdjęcie główne

4 tysiące złotych mandatu! To pierwszy tak wysoki mandat w regionie | foto Podkarpacka policja

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Na sygnale Sąd Rejonowy w Rzeszowie ukarał 37-letniego obywatela Ukrainy grzywną w wysokości 4 tysięcy złotych i zakazał prowadzenia pojazdów mechanicznych przez najbliższy rok. W niedzielę Ukrainiec pędził podkarpackim odcinkiem autostrady A4 163 km/h. Ponadto nie posiadał prawa jazdy. To pierwsza, tak wysoka kara, za wykroczenia drogowe według nowego taryfikatora mandatów.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie działający w grupie Speed zatrzymali 37-letniego obywatela Ukrainy, który w zeszłą niedzielę (16 stycznia) na autostradzie A4 w Kozodrzy (powiat ropczycko - sedziszowski) przekroczył dozwoloną prędkość o 53 km/h. Mężczyzna nie miał także prawa jazdy. Policjanci zatrzymali pirata drogowego i skierowali sprawę do sądu. 

W poniedziałek Sąd Rejonowy w Rzeszowie ukarał Ukraińca grzywną w wysokości 4 tysięcy złotych oraz zakazał prowadzenia pojazdów mechanicznych przez najbliższe dwanaście miesięcy. To pierwsza tak surowa kara na Podkarpaciu. 

Obowiązujące od kilku tygodni nowe przepisy ruchu drogowego wprowadzają m.in orzeczenie zakazu prowadzenia pojazdów dla kierującego pojazdem mechanicznym, który prowadził pojazd, nie mając do tego uprawnień, co oznacza, że każdą taką sprawą musi zająć się teraz sąd.

Zakaz prowadzenia pojazdów orzekany za to wykroczenie trwa od 6 miesięcy do 3 lat, natomiast kara grzywny, jaką może nałożyć sąd, wynosi od 1500 złotych do nawet 30 tys. złotych. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy