Reklama

Rekordowe kwestowanie. Na co pójdą zebrane pieniądze?

Opublikowano: ndz, 3 lis 2019 13:44
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Przed cmentarzami w Stalowej Woli oraz w Tarnobrzegu wolontariusze zbierali pieniądze na szczytne cele.

Na rzecz ratowania Cmentarza Na Piaskach w Tarnobrzegu kwestowało 1 listopada ponad 70 wolontariuszy. Hojność odwiedzających cmentarze była bardzo duża. 21286 złotych - to najwyższa kwota w historii kwesty. Licząca ponad 200 lat miechocińska nekropolia jest miejscem spoczynku wielu osób zasłużonych dla miasta i regionu. Spoczywają tu między innymi burmistrzowie, starostowie, cesarsko-królewscy urzędnicy, nauczyciele, powstańcy, żołnierze, księża, nauczyciele.

Tadeusz Zych, pomysłodawca i inicjator kwesty zapowiedział prace przy renowacji nagrobka Karola Mattauscha (1856 - 1906), dyrektora Teatru Lwowskiego, aktora, autora dramatycznej baśni "Madej zbój", który pod koniec życia pracował jako urzędnik w Tarnobrzegu.

1 listopada na cmentarzu komunalnym oraz parafialnym w Stalowej Woli miała miejsce dziewiąta kwesta na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków i cmentarza wojennego w Rozwadowie. Organizatorzy jeszcze nie podali informacji ile udało się zebrać pieniędzy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.