Reklama

Oni rozbawią się cię do łez. Występy stand up i grupy kabaretowe na Podkarpaciu

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Śmiech to zdrowie! Każdy o tym wie i coraz częściej wybiera właśnie taką formę rozrywki jaką jest kabaret i od niedawna budujący swoją popularność stad up. Mieszkańcy Podkarpacia szybko wykupują bilety na swoich ulubionych komików.

Wielu z nas ma swojego ulubionego komika. Dziesiątki zespołów występują regularnie w całej Polsce, gdzie prezentują nowe, pomysłowe programy bawiące widzów do łez. W czołówce popularności niewątpliwe znajdują się takie grupy jak Kabaret Moralnego Niepokoju, Ani Mru Mru, Neo-Nówka, Kabaret Młodych Panów, Smile, czy Paranienormalni. Coraz więcej młodych komików próbuje swoich sił na scenie. 

Kabaret to kameralne widowisko satyryczno-humorystyczne wykonywane przez nieliczną grupę artystów takich jak aktorzy, wokaliści, tancerze, muzycy i poeci, prezentowane na żywo publiczności. 

Dużym powodzeniem cieszy się teraz stand up. Czym się różni ta forma występu od znanego nam kabaretu? Stand up opiera się bardziej na charyzmie komika i kontakcie z publicznością. Mniejszą uwagę stand up-erzy przywiązują do oprawy, mowa o piosenkach, przepraniach i dekoracjach. 

Nazwa stand-up pochodzi z Ameryki, gdzie, jeśli chodzi o popularność, stand-up zajmuje miejsce w Polsce należące do kabaretów. W Stanach istnieją specjalne kluby zaopatrzone w miejsca do siedzenia i stoliki oraz scenę. Podczas tzw. open mic prawie każdy może wejść na scenę i rozpocząć swój występ. Dzięki takiej formule ten gatunek jest niezwykle przyjazny dla początkujących artystów, bardzo łatwo jest tam zacząć. Od połowy pierwszej dekady XXI wieku serwisy internetowe wideo z treściami od ich użytkowników, takie jak m.in. YouTube, są również miejscem występu stand-uperów, a dzięki temu występy komików można oglądać w Internecie. 

Bilety na występy komików bardzo szybko się wyprzedają, co jest niewątpliwym przykładem tego, że mieszkańcom Podkarpacia bardzo podoba się ta forma rozrywki. 

W naszej galerii zdjęć znajdziesz informacje o najbliższych planowanych występów komików na Podkarpaciu. Kto, gdzie, kiedy i ile kosztuje bilet? Sprawdź. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy