Reklama

Nie żyje Gienek Loska

Opublikowano:
Autor:

Nie żyje Gienek Loska - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura W wieku 45 lat, w domu swojej mamy, zmarł muzyk, piosenkarz, zwycięzca programu X-Factor Gienek Loska.

9 września w wieku 45 lat odszedł Gienek Loska, zmarł w domu swojej mamy, która się nim opiekowała od momentu, gdy będąc u niej w odwiedzinach, tuż przed powrotem do Polski, doznał rozległego wylewu. Artysta zostanie pochowany 10 września na Białorusi, w Biełooziersku – jego rodzinnym mieście.

 

 

- Przez cały ten czas Giena był pod opieką lekarzy, rehabilitantów i masażystów, a przede wszystkim najbliższej rodziny z mamą i jego narzeczoną Agnieszką na czele. Był z nim kontakt, lubił słuchać muzyki i głosów gdy się do niego dzwoniło lub odwiedzało. Dzięki wpłatom życzliwych osób na specjalne konto akcji pomocowej Polska Fundacja Muzyczna przez cały ten czas mogła finansować dla Gienka odżywki, zabiegi, sprzęt, remont, wyjazdy wolontariuszki, za co w imieniu rodziny bardzo dziękujemy. Ostatnimi kosztami będą te związane z pogrzebem – po tym konto zostanie zamknięte i środki, jakie na nim pozostały, przekażemy na Fundusz Pomocowy służący innym Artystom znajdującym się w potrzebie.

- napisano na Facebooku Polskiej Fundacji Muzycznej.

Przez wiele lat Gienek był wokalistą legendarnej w kręgach blues-rockowych formacji Seven B, mającej na swoim koncie trzy płyty ("Rocktales", "Make up Your Mind" i "Acoustic"), trasy koncertowe po całej Europie. Był liderem formacji Gienek Loska Band, z którą nagrał 2 płyty: pokrytego złotem "Hazardzistę" (2011) i "Dom" (2013). Ma też na koncie projekty muzyczne z wieloma wybitnymi twórcami Alkiem Mrożkiem, Braćmi, Anią Rusowicz i wieloma wspaniałymi artystami. Gienek brawurowo, poza własnymi, wykonywał utwory Czesława Niemena, Lynard Skynard, Queen, czy innych kultowych artystów, z czego zasłynął wygraną programie X-Factor. Gienek był laureatem Szansy na Sukces, programu Mam Talent, a także finalistą plebiscytu SuperJedynki 2012 w kategorii SuperZespół. Był wielokrotnie nagradzany w corocznych plebiscytach organizowanych przez prestiżowe polskie pismo branżowe "Twój Blues" w kategorii wokalista roku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE