Reklama

Mieszkaniec Podkarpacia finalistą "Młody Muzyk Roku 2020"

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: ZPSM im. Artura Malawskiego w Przemyślu

Mieszkaniec Podkarpacia finalistą "Młody Muzyk Roku 2020" - Zdjęcie główne

foto ZPSM im. Artura Malawskiego w Przemyślu

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Pochodzący z Żurawicy (powiat przemyski) Krzysztof Polnik został finalistą konkursu "Młody Muzyk Roku 2020" organizowanego przez TVP Kultura wraz z Ministerstwem Kultury i dziedzictwa narodowego oraz Instytutu Muzyki i Tańca.

Akordeonista Krzysztof Polnik z powiatu przemyskiego osiągnął olbrzymi sukces na ogólnopolskim konkursie muzycznym. Krzysztof na co dzień szlifuje swoje umiejętności w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. Artura Malawskiego w Przemyślu

Od początku swojej kariery muzycznej ćwiczy pod okiem Dariusza Baszaka - dyrektora szkoły. 

Jego ciężka i systematyczna praca została nagrodzona zaproszeniem do udziału w tym szczególnym wydarzeniu. Krzysztof zarówno w półfinale jak i finale zademonstrował swój mistrzowski kunszt prezentując jednocześnie wszechstronne możliwości swojego instrumentu. Krzysztofowi składamy serdeczne gratulacje. Jesteśmy bardzo dumni z faktu, że uczeń naszej Szkoły mógł znaleźć się w tak elitarnym gronie.

- informuje przemyska szkoła.

Finał konkursu był transmitowany na żywo przez TVP Kultura. Zwycięzcą edycji 2020 i tytuł "Młodego Muzyka Roku" uzyskał Jan Pieniążek – perkusista z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Bielsku-Białej. Znalezienie się jednak w gronie piątki finalistów, to nielada sukces, którego nie można odmówić Krzysztofowi. To z pewnością dopiero początek jego wielkiej kariery muzycznej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE