Reklama

Wraca Męskie Granie! Gdzie zagrają najbliżej Podkarpacia? [WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: instagram.com/kwiatjabloni/Wikipedia

Wraca Męskie Granie! Gdzie zagrają najbliżej Podkarpacia? [WIDEO] - Zdjęcie główne

Kto zagra na Męskim Graniu 2022? | foto instagram.com/kwiatjabloni/Wikipedia

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Jest już nowa piosenka, która jest hymnem tegorocznej trasy Męskiego Grania. Wykonawcami „Jest tylko teraz” są: Bedoes, Krzysztof Zalewski oraz Kwiat Jabłoni.

Rodzeństwo - Katarzyna i Jacek Sienkiewiczowie - nie dość, że debiutują w teledysku cyklu koncertów, to są również autorami słów utworu. W ubiegłym roku Kwiat Jabłoni wystąpił na jednym koncercie trasy Męskiego Grania. 

Tegoroczna impreza rozpoczyna się w najbliższy weekend, w Poznaniu. 24 czerwca na Cytadeli wystąpią: Mitch & Mitch Con il loro gruppo etereofonico, Wojtek Mazolewski - Yugen, Karaś/Rogucki, Daria Zawiałow i Dawid Podsiadło. Dzień później: WaluśKraksaKryzys, Cool Kids of Death, pochodzący z Podkarpacia - Kortez, Miuosh x Zespół Śląsk "Pieśni Współczesne", Męskie Granie Orkiestra 2022. 

Koncerty od Poznania do Gdańska  

W tym roku trasa Męskiego Grania zawita do ośmiu miast - Poznania, Katowic, Warszawy, Wrocławia, Krakowa, Szczecina, Gdańska i tradycyjnie zakończy się w Żywcu. W każdym z tych miejsc odbędą się dwa koncerty, w piątek i w sobotę. W piątki finałowym występem będzie koncert Dawida Podsiadło, natomiast w sobotę imprezę zamykać będzie show orkiestry Męskiego Grania. 

Oprócz koncertów na głównej scenie na trasie po raz piąty pojawi się dodatkowa „Scena Ż”, gdzie zaprezentują się młodzi i utalentowani wykonawcy. Projekt ten powraca do cyklu po dwuletniej przerwie związanej z pandemią koronawirusa. 

Od Darii Zawiałow po Dawida Podsiadło 

Męskie Granie organizowane jest od 2010 roku. Pomysłodawcą i inicjatorem jest marka Żywiec. Jej celem, jak zaznaczają organizatorzy, jest  zaprezentowanie twórczego oblicza polskiej sceny muzycznej. Co roku na scenie występują najlepsi wykonawcy, którzy znani są z artystycznego eksperymentowania. W projekcie udział wzięli: Kasia Noskowska, Monika Brodka, Andrzej Smolik, Leszek Możdżer czy Lao Che. Od kilku lat na trasie pojawiają się Daria Zawiałow, Dawid Podsiadło i Krzysztof Zalewski. Nazwiska te powodują, że bilety na koncerty rozchodzą się w błyskawicznym tempie. 

Specjalnie na trasę koncertową powoływane jest Męskie Granie Orkiestry. Co roku wydawany jest również teledysk, który się staje hymnem bieżącego projektu. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy