Reklama

Koronawirus obezwładnił kulturę. Teatr w Rzeszowie odwołuje ważne wydarzenie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Teatr im. Wandy Siemaszkowej / Maciej Ralowski

Koronawirus obezwładnił kulturę. Teatr w Rzeszowie odwołuje ważne wydarzenie  - Zdjęcie główne

Zdjęcie z poprzedniej edycji Festiwalu. | foto Teatr im. Wandy Siemaszkowej / Maciej Ralowski

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Pomimo starań, władzom Teatru im. Wandy Siemaszkowej nie udało się zorganizować jednego z największych wydarzeń kulturalnych w mieście: „Była to jedna z najtrudniejszych decyzji, jaką przyszło nam podjąć” - tłumaczą.

Siódma edycja Festiwalu Nowego Teatru została odwołana. Pierwotnie wydarzenie planowano w dniach 21-28 listopada. Potem, ze względy na sytuację epidemiologiczną w kraju, postanowiono go przesunąć na czas  5-12 grudnia 2020.  Niestety niemal wszystkie zaproszone Teatry  nie przyjęły zaproszenia na Festiwal w grudniowym terminie.

- Pomimo naszych  heroicznych działań  w celu zorganizowania 7. edycji Festiwalu Nowego Teatru w dobie pandemii, szczególnie  po ogłoszeniu  kolejnego zawieszenia działalności artystycznej z udziałem publiczności, zmuszeni jesteśmy odwołać tegoroczny FNT.

- tłumaczy Jan Nowar, dyrektor Teatru im. Wandy Siemaszkowej. 

Ze względu na formułę wydarzenia, zarówno pod względem programowym, jak i formalnym, Festiwalu nie udało się zorganizować w formie on-line. Nie pomagłyteż obostrenia rządu, który całkowicie zamknął Teatrom możliwość funkcjonowania.

Zdrowy rozsądek okazał się silniejszy od chęci kontynuowania cyklicznego wydarzenia za wszelką cenę. 

- Dla naszego Teatru, którego domeną jest organizacja festiwali, była to jedna z najtrudniejszych decyzji, jaką przyszło nam podjąć. Jednak zdrowie  Ludzi Teatru oraz Publiczności  jest dla na najważniejsze!

- dodaje dyrektor. 

Ta informacja to kolejny cios wymierzony przez pandemię w stronę kultury, która z dnia na dzień „ma coraz płytszy oddech”.  

Przypomnijmy, że w ramach 6. edycji Festiwalu Nowego Teatru zorganizowano aż 27 wydarzeń. Do stolicy innowacji przyjechał m.in. Teatr im. Zygmunta Hübnera w Warszawie, Bałtycki Teatr Dramatycznego im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie, Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi oraz Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE