Reklama

Dominik Łazarz: podkarpackie ulice zalane antyunijną kampanią dotyczącą cen prądu!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Dominik Łazarz: podkarpackie ulice zalane antyunijną kampanią dotyczącą cen prądu! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Komentarz Na ulicach wielu podkarpackich miast, miasteczek i wsi od kilkunastu dni obserwujemy manipulacyjną anty-unijną kampanię dotyczącą cen prądu. Wpisuje się ona niestety w polexitowy język części obozu władzy i jego akolitów.

Krótko trzeba powiedzieć, że Unia Europejska nie otrzymuje ani złotówki z tego co płacimy za prąd, a sama tzw. opłata klimatyczna stanowi ok. 20 procent ostatecznej ceny i trafia do polskiego budżetu. To obecna władza jest mocno odpowiedzialna za to, że ta opłata nie jest w większości przekazywana na odpowiednią i sensowną modernizację polskiej energetyki.

Do tej kampanii odniosło się ostatnio wiele osób, w tym m.in. Frans Timmermans, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej, który jednoznacznie zaprzeczył jakoby UE odpowiadała głównie za ceny prądu. Warto podkreślić, że podobne stanowisko wyraziło wiele niezależnych think-tanków i organizacji zajmujących się kwestiami energetyki. 

Rząd praktycznie zahamował transformację polskiej energetyki na bardziej ekologiczną i co najważniejsze zdrową dla nas. Wszyscy pamiętamy jak zaraz po przejęciu władzy tzw. zjednoczona prawica postawiła na węgiel, podobnie o „czarnym złocie” mówił obecny prezydent Polski. A tymczasem od wielu lat wiemy, że energia uzyskiwana z węgla nie jest ekologiczna i zatruwa środowisko, na czym również cierpi nasze zdrowie. A od pewnego czasu okazuje się, że jest także coraz droższa.

Obecny rząd dość późno zdał sobie z tego sprawę i powoli próbuje od niej odejść, ale to są działania spóźnione. Przypomnę tylko budowę elektrowni w Ostrołęce, która dziś jest burzona, a ostatecznie zapłacimy za to kilka miliardów złotych.

Na koniec stawiam pytanie, gdzie podziały się ok. 60 mld złotych z emisji CO2 z ostatnich kilku lat? Próbowałem zanalizować tę kwestię, jednak nie dotarłem do pełnych danych. Z dostępnych informacji widać, że spora część z tej kwoty nie została przeznaczona na odpowiednią i sensowną modernizację polskiej energetyki! 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy