Reklama

Żołnierz znęcał się nad rodziną! W trakcie interwencji groził nożem!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Żołnierz znęcał się nad rodziną! W trakcie interwencji groził nożem! - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe. | foto Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Historie kryminalne Do 10 lat pozbawienia wolności grozi żołnierzowi z 1. Batalionu Czołgów w Żurawicy. Mężczyzna miał znęcać się nad rodziną, złamać sądowy zakaz zbliżania się oraz grozić interweniującym żołnierzom żandarmerii nożem. Mężczyzna przebywa aktualnie w areszcie śledczym.

38-letni Dariusz B. jest żołnierzem z 1. Batalionu Czołgów w Żurawicy. Starszy szeregowy znęcał się nad swoją najbliższą rodziną. Miał zakaz zbliżania się do swojej żony i dzieci. Śledztwo w tej sprawie prowadził dział wojskowy w Prokuraturze Rejonowej dla miasta Rzeszowa. Proces ma się odbyć w Sądzie Rejonowym w Przemyślu. 

Mężczyzna postanowił złamać prokuratorski zakaz i przyjechał do mieszkania żony w Przemyślu. Wywiązała się awantura, 38-latek był agresywny wobec żony. Miał ją nawet szarpać za włosy. Kobiecie udało się w porę zareagować i zadzwoniła po Żandarmerię Wojskową.  

Z nożem na żołnierzy

- W związku z uzyskaniem informacji, że podejrzany nie stosuje się do wymienionego nakazu, w dniu 5 listopada 2020 r. Żołnierze Żandarmerii Wojskowej z Placówki Żandarmerii Wojskowej w Przemyślu podjęli interwencję wobec Dariusza B.

- wyjaśnia prokurator Paweł Król, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie. 

Gdy żandarmeria weszła do mieszkania, rozpoczęła się szarpanina z 38-letnim mężczyzną. Dariusz B. stawiał opór, bronił się przed zatrzymaniem przy użyciu noża. Żołnierzom udało się obezwładnić mężczyznę. Teraz odpowie za kierował pod ich adresem gróźb karalnych oraz posłużenie się nożem w celu utrudnienia wykonywanych czynności służbowych.

Dariusz B. został zatrzymany i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów Dział do spraw wojskowych postawił mu dodatkowe zarzuty. Poza znęcaniem się nad rodziną i złamaniem zakazu zbliżania, starszy szeregowy odpowie za napaść, stosowanie gróźb karalnych i znieważenie innego żołnierza. 

Na wniosek prokuratora Wojskowy Sąd Garnizonowy w Lublinie aresztował mężczyznę na okres trzech miesięcy. Docelowo, za popełnione czyny, Dariuszowi B. grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Prokuratura kontynuuje śledztwo.

- Postępowanie jest nadal w toku. Wydaje się, że te zarzuty nie będą już rozszerzane. 

- wyjaśnia Katarzyna Drupka, zastępca prokuratora w Prokuraturze Rejonowej dla miasta Rzeszowa.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE