Reklama

WIELKA AKCJA CBŚP! Zatrzymano pseudokibiców! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Historie kryminalne Wielka akcja Centralnego Biura Śledczego Policji. Zatrzymano kilkunastu przestępców, a wśród nich są także osoby z Podkarpacia. To członkowie mafii o charakterze zbrojnym. Sprawa jest rozwojowa.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie, wyjaśniają sposób działania zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym. Z ustaleń śledztwa wynika, że gang mógł działać od kilku lat na terenie województwa mazowieckiego i lubelskiego, zajmując się produkcją, przemytem i wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości narkotyków, a także handlem bronią palną i czerpaniem korzyści z nierządu innych osób. Wśród zatrzymanych przestępców są pseudokibicie z Rzeszowa

CZYTAJ TAKŻE:

Z ustaleń policjantów wynika, że niektórzy nich mogą mieć powiązania z pseudokibicami różnych klubów sportowych między innymi z Warszawy, Zamościa czy Rzeszowa. Nie wykluczone, że dojdzie do kolejnych zatrzymań, także na Podkarpaciu. 

Na przełomie sierpnia i września policjanci przeprowadzili działania w Warszawie, jej okolicy, a także w Lublinie, Zamościu i innych miejscowościach. W realizacji uczestniczyło ponad 200 funkcjonariuszy z Centralnego Biura Śledczego Policji oraz Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji ,,BOA”.

Podczas akcji zatrzymano 14 osób, a kolejnych 15 doprowadzono do prokuratury z zakładów karnych lub aresztów śledczych, gdzie byli osadzeni. W trakcie realizacji funkcjonariusze zabezpieczyli urządzenia mogące służyć do produkcji mefedronu oraz trzy dwustulitrowe beczki z substancją chemiczną, która jest poddawana analizie.

W Prokuraturze Okręgowej w Warszawie 11 podejrzanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, z czego 5 jest podejrzanych o kierowanie gangiem. Śledczy zarzucają podejrzanym m.in. przemyt, wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających lub substancji psychotropowych, czy posiadanie broni i udział w obrocie bronią palną.

NAGRANIE Z AKCJI CBŚP:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy