Reklama

W małym Grębowie w powiecie tarnobrzeskim działała grupa przestępcza którą stworzyli pracownicy banku. Straty sięgają 55 milionów złotych! 

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: KWP Rzeszów

W małym Grębowie w powiecie tarnobrzeskim działała grupa przestępcza którą stworzyli pracownicy banku. Straty sięgają 55 milionów złotych!  - Zdjęcie główne

Funkcjonariusze zatrzymali sześcioosobową grupę przestępczą. | foto KWP Rzeszów

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Historie kryminalne Sześciu mieszkańców powiatu tarnobrzeskiego trafiło do aresztu. Stworzyli oni grupę przestępczą i zajmowali się oszustwami bankowymi. Straty wyliczane są na olbrzymią sumę 55 milionów złotych. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. 

Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie pod nadzorem Prokuratury Krajowej Wydział Zamiejscowy Departamentu d/s Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Rzeszowie prowadzą śledztwo w sprawie m.in. wyłudzeń kredytów w banku w Grębowie (pow. tarnobrzeski). Straty mogą sięgać nawet 55 milionów złotych.

- Początkowe czynności w tej sprawie wykonywali policjanci z Tarnobrzega. W 2019 roku sprawę przejęli funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo-śledczego z komendy wojewódzkiej. W toku wykonywanych czynności funkcjonariusze ustalili, że kilkuosobowa grupa pracowników banku, swoją przestępczą działalność mogło rozpocząć nawet w 2004 roku.

- przekazuje Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

Fikcyjne konta 

Funkcjonariusze poinformowali, że 68-letnia mieszkanka powiatu tarnobrzeskiego wykorzystując swoje stanowisko, wspólnie z pięcioma innymi osobami, zakładali fikcyjne konta bankowe, na które pobierali kredyty. Wykorzystywali także dane osób już nieżyjących. Namawiali klientów banku do likwidacji posiadanych przez nich lokat, a środki przelewali na swoje rachunki i rachunki maklerskie.

Kilka tysięcy pokrzywdzonych

- W tej sprawie pokrzywdzonych zostało kilka tysięcy osób, w tym Bankowy Fundusz Gwarancyjny, który wypłacił pokrzywdzonym kwotę w wysokości 22 milionów złotych za utracone środki zgromadzone na lokatach.

- wylicza policja.

Na chwilę obecną bankowy fundusz wstrzymał wypłatę ponad 2 milionów złotych dla 33 osób. Pokrzywdzeni będą mogli odzyskać utracone pieniądze po skierowaniu aktu oskarżenia do sądu.

Zatrzymanie 6 osób

W środę, 1 lutego, policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego, kryminalnego oraz funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcyjnej z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie zatrzymali pięć kobiet i mężczyznę, w wieku od 43 do 72 lat, mających związek z tym procederem. Wszyscy to mieszkańcy powiatu tarnobrzeskiego.

- Podczas przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli różnego rodzaju mienie na poczet przyszłych kar. Zabezpieczyli także materiał dowodowy potwierdzający ich udział w procederze, w tym lokowanie przywłaszczonych środków na rachunkach maklerskich.

- przekazują funkcjonariusze.

Trzy miesiące aresztu

Zatrzymane osoby zostały doprowadzone do Prokuratury Krajowej Wydział Zamiejscowy Departamentu d/s Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Rzeszowie, gdzie przedstawiono im zarzuty. Następnie prokurator wystąpił z wnioskiem o zastosowanie wobec zatrzymanych środków zapobiegawczych. Po analizie zgromadzonego materiału dowodowego sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy