Reklama

Sprawcy przemocy domowej nie są bezkarni!

Opublikowano: pt, 11 gru 2020 20:35
Autor: | Zdjęcie: Podkarpacka Policja

Sprawcy przemocy domowej nie są bezkarni! - Zdjęcie główne

foto Podkarpacka Policja

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Historie kryminalne Zgodnie z ustawą antyprzemocową, która zaczęła obowiązywać 30 listopada, sprawca przemocy, który stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia domowników, po wydaniu nakazu przez policjantów, musi bezzwłocznie opuścić mieszkanie oraz otrzymuje zakaz zbliżania się do niego.

Nowe prawo mające na celu ograniczanie bezkarności sprawców przemocy domowej już działa. Według relacji policji z Jarosławia w ostatnim czasie zatrzymano 25-latka, który swoim zachowaniem stwarza zagrożenie dla życia i zdrowia rodziców. Mundurowi poddali go badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Podczas zatrzymania okazało się, że mężczyzna miał ponad 2 promile.

Rozpoznanie sytuacji rodziny, wykazało zasadność wydania mężczyźnie nakazu natychmiastowego opuszczenia mieszkania oraz zakazu zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia przez najbliższe 14 dni. 25-latek został poinformowany o miejscach, w których może uzyskać tymczasowe schronienie. W obecności mundurowych, mógł zabrać z mieszkania jedynie przedmioty osobistego użytku i niezbędne do wykonywania pracy.

25-latek już dwukrotnie naruszył zakaz zbliżania się i przyszedł do domu rodziców. Poinformowani o tym policjanci podejmowali wobec mężczyzny interwencję. W obu przypadkach młody człowiek był nietrzeźwy, badanie wykazało ponad 2 promile. Sprawca przemocy domowej został zatrzymany w policyjnym areszcie. Mundurowi wobec mężczyzny dwa razy skierowali wniosek do sądu o ukaranie go w postępowaniu przyspieszonym. Sąd uznał go za winnego popełnienia wykroczenia i ukarał grzywną.

NOWE PRAWO - JAK DZIAŁA?

Zgodnie z ustawą antyprzemocową, która zaczęła obowiązywać 30 listopada, sprawca przemocy, który stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia domowników, po wydaniu nakazu przez policjantów, musi bezzwłocznie opuścić mieszkanie oraz otrzymuje zakaz zbliżania się do niego. Uprawnienia do wydania nakazu zostały przyznane policji oraz Żandarmerii Wojskowej. Nakaz będzie obowiązywał przez 14 dni, jednak na wniosek osoby dotkniętej przemocą sąd może przedłużyć ten okres.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy