Reklama

Seks-gang na Podkarpaciu! "Czerwone mieszkania" działały w 12 miastach regionu! [WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pexels

Seks-gang na Podkarpaciu! "Czerwone mieszkania" działały w 12 miastach regionu! [WIDEO] - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe | foto Pexels

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Historie kryminalne Mechanizm działania był prosty: wynajęte mieszkania, kobiety na specjalnych usługach, zadbanie o każdy szczegół. Prokuratura Krajowa poinformowała o rozbiciu seks-gangu, który działał także na Podkarpaciu.

Podkarpacki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie skierował do Sądu Okręgowego w Rzeszowie akt oskarżenia wobec siedmiu osób wchodzących w skład zorganizowanej grupy przestępczej czerpiącej korzyści majątkowe z uprawienia prostytucji. Do wykrycia przestępczego procederu doszło na skutek czynności operacyjnych prowadzonych przez Centralne Biuro Śledcze Policji.

CZYTAJ TAKŻE:

Prokurator Podkarpackiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie oskarżył dwóch mężczyzn o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą. Ponadto prokurator zarzucił pięciu kobietom branie udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz popełnienie przestępstw sutenerstwa. Oskarżeni, w zależności od czasu korzystania z mieszkania, pobierali od prostytutek pieniądze w kwotach stanowiących wielokrotność kwoty od 150 do 200 złotych ustalonej ceny "dobowego" wynajęcia pokoju. W tej cenie kobieta, która była zainteresowana taką formą współpracy miała zapewnioną ochronę, gwarantowany zysk, a na wniosek zredagowane i opłacone ogłoszenie towarzyskie.

GDZIE DZIAŁALI?

Wiadomo, że w okresie od lutego 2019 roku do dnia stycznia 2020 roku jeden z mężczyzn kierujący grupą wynajmował mieszkania na terenie pięciu województw, w tym także na Podkarpaciu. Seks-gang działał w: Rzeszowie, Krośnie, Sanoku, Dębicy, Stalowej Woli, Jarosławiu, Łańcucie, Mielcu, Tarnobrzegu oraz Jaśle. Oskarżony umieszczał na portalu internetowym ogłoszenie danego mieszkania, z którego osoba świadcząca usługi seksualne mogła skorzystać, dokonując odpowiedniej opłaty w wysokości od 150 do 200 złotych za dobę. Na polecenie oskarżonego prostytutki należne pieniądze przekazywały w ustalonych miejscach lub zaufanym osobom, które przynależały do zorganizowanej grupy przestępczej. Oskarżony prowadził w tym zakresie obszerną dokumentację, która została zabezpieczona w toku śledztwa. W ten sposób oskarżony wraz z pozostałymi członkami grupy przestępczej stworzył sieć "mieszkaniówek" na terenie pięciu województw, gdzie sprawował kontrolę i ustalał zasady dotyczące przedmiotowej "branży przestępczej". Od marca 2019 roku jeden z kierujących grupą rozpoczął kierowanie "własną" zorganizowaną grupą przestępczą, która zajmowała się tym samym procederem w Przemyślu, Jarosławiu, Krośnie i Starachowicach.

 

100 KOBIET NA USŁUGACH

Śledztwo potwierdziło działalność "mieszkaniówek", a przesłuchani w sprawie świadkowie potwierdzili istnienie procederu i zasad obowiązujących i narzuconych przez oskarżonych, kierujących zorganizowaną grupą przestępczą. Wszyscy oskarżeni złożyli obszerne wyjaśnienia dotyczące przedmiotu prowadzonego postępowania.

Z poczynionych w toku śledztwa ustaleń wynika, że oskarżeni czerpali dla siebie korzyści majątkowe z uprawiania prostytucji przez około 100 kobiet. Z tytułu prowadzenia procederu uzyskali korzyść majątkową w kwocie około 1,5 miliona złotych. Prokurator zabezpieczył pieniądze w kwocie łącznej około 300 tysięcy złotych oraz 3 samochody.

Za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast pozostałe czyny zagrożone są kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy