Reklama

Rzeszowscy policjanci CBŚP zlikwidowali magazyn broni. Były tam karabiny maszynowe i amunicja. Zobacz zdjęcia i wideo

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Historie kryminalne Drugie uderzenie w międzynarodową grupę przestępczą o charakterze zbrojnym, której członkowie zajmowali się przemytem broni do Szwecji. Rzeszowscy policjanci CBŚP znaleźli tam siedem karabinów maszynowych, blisko tysiąc sztuk amunicji oraz kilka istotnych elementów broni.

Policjanci z Zarządu w Rzeszowie Centralnego Biura Śledczego Policji zlikwidowali magazyn broni. W wynajętym garażu w jednej z miejscowości na terenie województwa śląskiego ukryte było siedem sztuk broni palnej, w tym pistolet maszynowy typu Skorpion wraz z tłumikiem, dwie sztuki broni CZ wz. 26, Mossberg model 88, trzy sztuki broni PPS 43 oraz 942 sztuki amunicji. Wszystkie zabezpieczone jednostki broni zostaną poddane specjalistycznym badaniom z zakresu balistyki. Z informacji funkcjonariuszy wynika, że broń była przygotowana do przemytu do Szwecji.

Czynności w śledztwie nadzoruje Podkarpacki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie. Prowadzona sprawa ma charakter rozwojowy i nie są wykluczone kolejne zatrzymania.

Już wcześniej służby z Polski i Szwecji zatrzymały siedem osób, które były zamieszane w przemyt broni i narkotyków. Wtedy zabezpieczono dziesięć sztuk broni palnej Glock, 3 jednostki broni maszynowej z tłumikiem, amunicję, 2 kg 3CMC, amfetaminę, marihuanę, MDMA oraz stację radiową mogącą służyć do nasłuchu policyjnych częstotliwości.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy