Reklama

Poznaj twarze gwałcicieli i pedofilów z Podkarpacia. Sprawdź, kto odsiaduje wyrok, a kto jest na wolności? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Historie kryminalne Rejestr Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym jest publicznie dostępny. Tam można znaleźć dane gwałcicieli i pedofilów z Podkarpacia. Dowiedz się, kim są, jak wyglądają, za co konkretnie zostali skazani i czy nadal siedzą za kratami.

W rejestrze Ministerstwa Sprawiedliwości (dane z 20 listopada 2022 roku, godzina 10) udostępnionym dla każdego znajduje się kilka tysięcy nazwisk przestępców na tle seksualnym. Często osoby, które znajdują się na tej liście gwałciły w brutalny sposób i mają na koncie też inne przestępstwa.

Przebywają więzieniach w całym kraju albo w szpitalach psychiatrycznych, niektórzy zakończyli już odbywanie kary. Co warto podkreślić: nie wszystkie nazwiska znajdziemy w tym rejestrze. Brakuje tam chociażby Mariusza Trynkiewicza czy też duchownych skazanych za pedofilię. Sprawdź informacje na ich temat w naszej galerii.

W Polsce istnieje niewiele badań i statystyk dotyczących skali przestępstwa zgwałcenia. Na przykład według badań OBOP z 2005 roku 30 procent kobiet doświadczyło przemocy seksualnej, a 3 procent kobiet zostało zgwałconych. Tylko 5–10 procent kobiet które stały się ofiarami przemocy seksualnej powiedziało o tym komukolwiek, z czego 40 procent stanowiły zgłoszenia na policję. Według niektórych szacunków ponad 90 procent zgwałceń nie jest zgłaszanych na policję. Jedną z przyczyn niskiej zgłaszalności przestępstwa zgwałcenia jest wtórna wiktymizacja osoby zgwałconej w toku postępowania karnego: upokarzanie ofiary zgwałcenia przez pracowników policji, służby zdrowia, prokuratury, sądu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy