Reklama

Pedofile i gwałciciele z Podkarpacia. Sprawdź, kto już jest na wolności, a kto spędza czas w więzieniu [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Historie kryminalne Każdy kolejny dzień przynosi informacje o rozbitych siatkach pedofilów. Sprawdzamy zatem mieszkańców Podkarpacia, którzy znajdują się w Rejestrze Przestępców na Tle Seksualnym. Zobacz, kto przebywa na wolności.

Rejestr Przestępców na Tle Seksualnym to ogólnodostępna baza danych, w której znajdują się informacje o najgroźniejszych sprawcach przestępstw na tle seksualnym. Są to przede wszystkim dane osób, które dopuściły się gwałtów na dzieciach i gwałtów popełnionych ze szczególnym okrucieństwem. My w naszej galerii przedstawiamy wizerunki osób z Podkarpacia - stan na 26 maja, godzina 13.

Co warto podkreślić: nie wszystkie nazwiska znajdziemy w tym rejestrze. Brakuje tam chociażby Mariusza Trynkiewicza czy też duchownych skazanych za pedofilię

Jest także druga część rejestru - z ograniczonym dostępem. To baza danych, w której znajdują się informacje o sprawcach przestępstw na tle seksualnym. Podstawą umieszczania danych jest ustawa z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym.

Każdy ma prawo dowiedzieć się, czy jego dane znajdują się w Rejestrze. Sądy, prokuratury, policja i inne uprawnione służby oraz organy mają dostęp do informacji z Rejestru, gdy prowadzą postępowanie lub wymaga tego ich ustawowe zadanie. Pracodawcy i organizatorzy działalności związanej z wychowaniem, edukacją, wypoczynkiem, leczeniem lub opieką nad dziećmi, mają obowiązek sprawdzić, czy dane zatrudnianej lub dopuszczanej do działalności osoby znajdują się w Rejestrze. Niedopełnienie tego obowiązku jest zagrożone karą aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższą niż 1000 złotych.

Masowe zatrzymania

W marcu 2023 roku 372 policjantów Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości ze wszystkich komórek terenowych, wspieranych przez funkcjonariuszy z komend wojewódzkich Policji w tym z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Rzeszowie, a także miejskich i powiatowych z całego kraju, przeprowadziło kolejną dużą operację skierowaną wobec sprawców przestępstw o podłożu seksualnym. Zatrzymano 49 osób, w wieku od 19 do 70 lat, przeprowadzono 87 przeszukań, w wyniku których zabezpieczono łącznie ponad 720 cyfrowych nośników, zawierających po wstępnych badaniach ponad 170 tysięcy plików przedstawiających seksualne wykorzystywanie małoletnich. Z ustaleń śledczych wynika, że rozpowszechnianie materiałów odbywało się różnymi kanałami, w tym na zamkniętych grupach przy wykorzystaniu szyfrowanych komunikatorów.

Pedofile i gwałciciele z Podkarpacia. Kto jest na wolności? Warto dodać, że tam gdzie mamy zaznaczoną miejscowość pobytu to ta osoba już odbyła swoją karę. Sprawdź to w naszej galerii.

Doceniasz naszą pracę:

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy