Reklama

Niebezpieczne i bezpieczne miasta Podkarpacia. Gdzie doszło do największej liczby przestępstw kryminalnych? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Historie kryminalne W którym mieście na Podkarpaciu doszło do największej liczby przestępstw kryminalnych? Okazuje się, że Rzeszów wcale nie jest numerem jeden. Sprawdzamy również, gdzie jest najlepsza wykrywalność takich zdarzeń.

Ważne. Liczba przestępstw stwierdzonych na 1000 mieszkańców jest oczywiście pewnym wyznacznikiem poziomu bezpieczeństwa w danym mieście. Sprawdźmy zatem, jak wygląda ten poziom na Podkarpaciu. Okazuje się, że Rzeszów wcale nie jest numerem jeden. Gorzej za to wygląda sytuacja z wykrywalnością przestępstw kryminalnych.

Zgodnie z definicją Komendy Głównej Policji przestępstwo stwierdzone jest to zdarzenie, co do którego w zakończonym postępowaniu przygotowawczym potwierdzono, że jest przestępstwem (zbrodnią lub występkiem ściganym z oskarżenia publicznego, w tym także przestępstwem skarbowym, objęte postępowaniem przygotowawczym zakończonym w wyniku, którego potwierdzono zaistnienie czynu zabronionego). Wskaźnik wykrywalności jest to stosunek liczby przestępstw wykrytych (łącznie z wykrytymi podjęciu z umorzenia) przez ogólną liczbę przestępstw stwierdzonych powiększoną o liczbę przestępstw wykrytych po podjęciu postępowań umorzonych w roku ubiegłym lub latach poprzednich - wyrażony w procentach.

Wszystkie dane są z 2021 roku i zostały zebrane przez Główny Urząd Statystyczny.

Niebezpieczne i bezpieczne miasta Podkarpacia. Gdzie doszło do największej liczby przestępstw kryminalnych? Jaka jest ich wykrywalność? Sprawdź nasz ranking.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy