Reklama

Funkcjonariusze z Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości wraz z policją z Rzeszowa zatrzymali 49 osób. To była siatka pedofilów!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Historie kryminalne Akcja "Barbossa" to kolejne uderzenie w przestępczość internetową o podłożu seksualnym. Funkcjonariusze z Rzeszowa wraz z policjantami Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości zatrzymali 49 osób w całym kraju, z których 21 zostało tymczasowo aresztowanych. W ich domach znaleźli nagrania wideo oraz zdjęcia przedstawiające seksualne wykorzystywanie dzieci.

Policjanci Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości przeprowadzili operację „Barbossa”. Zatrzymanych zostało 49 osób. Funkcjonariusze przeprowadzili 87 przeszukań na terenie całej Polski, w wyniku których zabezpieczono 92 komputery i 172 dyski twarde zawierające ponad 40 tys. plików video i ponad 130 tys. zdjęć przedstawiających seksualne wykorzystywanie dzieci.

Do akcji włączone zostały również jednostki Europolu, Prokuratury Krajowej i NCMEC. Zwalczanie zjawiska seksualnego wykorzystywania dzieci w Internecie stanowi jedno z zadań policjantów CBZC. Do akcji zaangażowanych zostało 372 policjantów z jednostek wojewódzkich komend policji, w tym z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Rzeszowie. 

Zatrzymano 49 osób w wieku od 19 do 70 lat. Przeprowadzono 87 przeszukań, w wyniku których zabezpieczono łącznie ponad 720 cyfrowych nośników, zawierających po wstępnych badaniach ponad 170 tys. plików przedstawiających seksualne wykorzystywanie małoletnich. Zatrzymane osoby miały zajmować się dystrybucją wspomnianych materiałów, wykorzystując do tego m.in. zaszyfrowane komunikatory. 

- Wśród wszystkich zatrzymanych osób, czterech podejrzanych było już wcześniej karanych pod względem posiadania materiałów pedofilskich. Teraz przed śledczymi czasochłonny i trudny proces oględzin zabezpieczonych nośników, zawierających drastyczne materiały z udziałem dzieci. Od efektów pracy informatyków śledczych zależeć będzie przedstawienie podejrzanym kolejnych zarzutów.

- informuje Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości.

Podejrzani usłyszeli zarzuty karne o czyny z art. 202 § 3 k.k. tj. posiadanie i rozpowszechnianie treści o charakterze pedofilskim. Wśród osób zatrzymanych znajduje się m.in. mężczyzna, który od kilku lat wykorzystywał seksualnie dziecko oraz kobieta, która udostępniała konkubentowi wrażliwe zdjęcia swojego dziecka.

Artykuł pochodzi z portalu rzeszow24.info. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy