Reklama

Doprowadził do tragicznej śmierci 16-latki. Grozi mu do 12 lat więzienia!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: KPP Jarosław

Doprowadził do tragicznej śmierci 16-latki. Grozi mu do 12 lat więzienia! - Zdjęcie główne

Miejsce tragicznego wypadku. | foto KPP Jarosław

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Historie kryminalne Prokuratura Rejonowa w Jarosławiu przedstawiła zarzuty 18-letniemu Pawłowi W.. Mieszkańcowi powiatu jarosławskiego grozi do 12 lat pozbawienia wolności za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, prowadząc samochód pod wpływem środków odurzających.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło 25 października w Makowisku (powiat jarosławski)  przed godz. 22, na drodze wojewódzkiej nr 865 relacji Jarosław-Lubaczów. 

Zabiła ją nadmierna prędkość…

Za kierownicą czarnego mercedesa siedział 18-letni Paweł W. Wraz z nim w samochodzie znajdowały się dwie 17-letnie osoby i 16-latka. Wszystko wskazuje na to, że kierowca przecenił swoje możliwości, rozpędzając samochód do prędkości, której nie mógł opanować. 

Na łuku stracił kontrole nad pojazdem. Samochód zjechał z drogi do przydrożnego rowu i zaczął dachować. Gdy na miejscu zdarzenia pojawiła się straż pożarna, policja i pogotowie, okazało się, że 18-latek cudem uniknął śmierci. Bez szwanku wyszli także 17-latkowie. 16-latka nie miała tyle szczęścia – zginęła na miejscu.  

… i narkotyki

Wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia zajęła się Prokuratura Rejonowa w Jarosławiu. Po niespełna miesiącu zdecydowano się na podstawienie zarzutów Pawłowi W. Śledztwo pozwoliło także ujawnić, że w momencie kiedy doszło do wypadku, 18-latek był pod wpływem środków odurzających. 

- 24 listopada prokurator wydał postanowienie o przestawieniu zarzutów Pawłowi W., który w trakcie kierowania pojazdem był pod wpływem środka odurzającego. 

- informuje Bożena Harasz-Wołoszyn, zastępca Prokuratora Rejonowego w Jarosławiu. 

Pawłowi W. postawiono dwa zarzuty: z art. 177 § 2 k.k. i art. 178a § 1 k.k.

- Sam wypadek grozi karą pozbawienia wolności do lat ośmiu, jednak z uwagi na fakt znajdowania się pod wpływem środków odurzających, 18-latkowi grozi do 12 lat pozbawienia wolności. 

- dodaje Harasz-Wołoszyn. 

Prokuratura wystąpiła do Sąd Rejonowy w Jarosławiu z wnioskiem o areszt tymczasowy dla 18-latka. 26 listopada sąd odniósł się negatywnie do wniosku. Wydano jednak postanowienie o zastosowaniu wobec podejrzanego dozoru policyjnego, zakazu opuszczania kraju, zakazu prowadzenia pojazdów oraz poręczenia majątkowego. 

Śledztwo trwa. 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE