Reklama

Danylo ze Stalowej Woli był katowany. Matka dziecka trafiła na obserwację psychiatryczną

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pexels

Danylo ze Stalowej Woli był katowany. Matka dziecka trafiła na obserwację psychiatryczną - Zdjęcie główne

Znęcali się nad dzieckiem. Jaka spotka ich kara? | foto Pexels

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Historie kryminalne Ciąg dalszy głośnej sprawy ze Stalowej Woli. Pojawiły się makabryczne wieści ze szpitala w Rzeszowia, a dotyczą one zdrowia 3-letniego chłopca, który był gwałcony i katowany przez konkubenta i matkę.

W październiku 2022 roku 2,5-letni chłopczyk w stanie ciężkim trafił do szpitala w Stalowej Woli. Lekarze powiadomili policję o obrażeniach dziecka. Widoczone były ślady pobicia, gwałtu, a także przypalania papierosami! - Stan dziecka był tak ciężki, że lekarze zdecydowali o przewiezieniu go do Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego numer 1 w Rzeszowie. Zatrzymana została 22-letnia matka chłopca i jej 25-letni partner - mówił wtedy Adam Cierpiatka, prokurator rejonowy w Stalowej Woli. PISALIŚMY O TYM TUTAJ

Szybko okazało się, że to właśnie matka i konkubent z którym mieszkała odpowiadają za koszmar dziecka! Maluch od dłuższego czasu był katowany, wielokrotnie gwałcony, przypalany papierosami przez najbliższych. Jak informuje Polska Agencja Prasowa badania wykazały u chłopczyka krwiaka przymózgowego. Danylo przeszedł operację neurochirurgiczną. Został wybudzony ze śpiączki farmakologicznej. Jednak ze względu na jego liczne urazy głowy, nie było żadnego kontaktu. Według lekarzy dziecko będzie najprawdopodobniej do końca życia żyło z dużą niepełnosprawnością.

Oksana P. i Vitalij S. usłyszeli już zarzuty usiłowania wspólnie i w porozumieniu zabójstwa małoletniego Danyla P. ze szczególnym okrucieństwem i zgwałceniem oraz wielokrotnego znęcania się ze szczególnym okrucieństwem. Matka i konkubent trafią teraz aresztu śledczego w Krakowie, a tam przeprowadzona zostanie obserwacja psychiatryczna. Potrzebę przeprowadzenia badania pary podejrzanych w warunkach zamkniętych zgłosił zespół biegłych: dwóch psychiatrów, psycholog i seksuolog, którzy przeprowadzili już wcześniej jednorazowe badanie obojga. Uzyskanie pełnego i ostatecznego rozpoznania ich stanu psychicznego będzie możliwe dopiero po osobnym procesie obserwacji, dlatego najpierw do Krakowa przewieziona została kobieta.

AKTUALIZACJA

W Areszcie Śledczym w Krakowie rozpoczęła się czterotygodniowa obserwacja psychiatryczna 23-letniej Oksany P., która jest współpodejrzaną w sprawie o usiłowanie zabójstwa 2,5-letniego chłopca. Obserwacja może zostać przedłużona. Potem taki sam proces czeka drugą osobę podejrzaną o bestialskie czyny - konkubenta Vitalija S.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy