Reklama

39-letni PEDOFIL w rękach policji. Był zaskoczony zatrzymaniem

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

39-letni PEDOFIL w rękach policji. Był zaskoczony zatrzymaniem - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe | foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Historie kryminalne 39-letni mieszkaniec powiatu sandomierskiego, który za pomocą portalu internetowego składał propozycje seksualne 13-latce usłyszał prokuratorskie zarzuty. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

W ubiegłym tygodniu tarnobrzescy kryminalni uzyskali informację od internauty, że na jednym z internetowych czatów pewien mężczyzna szuka kontaktu z nieletnimi dziewczynkami. Internauta, chciał sprawdzić jakie intencje ma ten mężczyzna, dlatego, podając się za 13-latkę, zaczął z nim korespondować. 


Najpierw rozmowę prowadził na portalu, gdy zdobył zaufanie mężczyzny przenieśli ją na telefon pisząc do siebie sms-y. Mężczyzna, myśląc, że rozmawia z 13-letnią dziewczyną, zaczął składać jej propozycje nawiązania bliższych kontaktów. Zaproponował spotkanie tylko we dwoje, składał też propozycje seksualne w tym poddania się innej czynności seksualnej.

Cała korespondencja znalazła się pod nadzorem śledczych z Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu. Funkcjonariusze, znając tożsamość mężczyzny, zapukali do jego mieszkania. W piątek zatrzymali 39-letniego mieszkańca powiatu sandomierskiego

- Mężczyzna nie krył zaskoczenia, gdy okazało się, że jest zatrzymany. Policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego przedstawili 39-latkowi zarzut popełnienia przestępstwa składania propozycji seksualnych małoletniej poniżej 15 roku życia.

- wyjaśnia tarnobrzeska komenda policji.

Prokurator dla zapewnienia prawidłowego toku prowadzonego postępowania przygotowawczego zastosował wobec 39-letniego mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji oraz zakazu kontaktowania się i zbliżania się do małoletnich poniżej 15 roku życia. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Zgodnie z art. 200 a § 2 kodeksu karnego; Kto za pośrednictwem systemu teleinformatycznego lub sieci telekomunikacyjnej małoletniemu poniżej lat 15 składa propozycję obcowania płciowego, poddania się lub wykonania innej czynności seksualnej, lub udziału w produkowaniu, lub utrwalaniu treści pornograficznych i zmierza do jej realizacji, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy