Reklama

Zmarł Janusz Pikulski. Legendarna postać Stalowej Woli [WIDEO]

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Zmarł Janusz Pikulski. Legendarna postać Stalowej Woli [WIDEO] - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe | foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Historia 20 września 2021 roku zmarł Janusz Pikulski. Swoje życie zawodowe i społeczne poświęcił na budowę siły Stalowej Woli.

Janusz Pikulski urodził się Częstochowie w 1933 roku, ale od najmłodszych lat związany był ze Stalową Wolą, do której jego rodzina przybyła w 1938 roku w pionierskich czasach budowy Zakładów Południowych i wznoszenia przyzakładowego osiedla.

 

W czasach szkolnych brał aktywny udział w zawodach sportowych, potem kontynuował to w szeregach Zakładowego Klubu Sportowego Stal. Uprawiał wiele dyscyplin sportu (lekkoatletykę, piłkę nożną, siatkówkę, tenis stołowy), przechodząc przez wszystkie szczeble zaangażowania – od zawodnika, poprzez trenera, aż do sportowego działacza. Znacznie przysłużył się do rozwoju tenisa ziemnego i budowy obiektów tenisowych w Stalowej Woli.

- Dlatego też miał w swoim charakterze prawdziwą stalową wolę, nie raz udowadniając, że konsekwencją, pracą i zaangażowaniem można zmieniać otaczającą nas rzeczywistość. Był niesamowitym, ciepłym, uśmiechniętym, wymagającym od siebie i innych człowiekiem.

- pisze Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli.

Uroczystości pogrzebowe na cmentarzu komunalnym odbędą się 25 września o godzinie 11.

Posłuchajcie wspomnień Janusza Pikulskiego:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy