Reklama

Podkarpackie miasta na archiwalnych fotografiach. Poznajesz te miejsca? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Historia Mamy dla was prawdziwą podróż w czasie. Zobaczcie podkarpackie miasta - Sanok, Rzeszów, Kolbuszową, Tarnobrzeg, Mielec, Krosno, Dębicę albo Stalową Wolą na archiwalnych zdjęciach. Są także ujęcia z mniejszych miejscowości, znanych uzdrowisk, jak Iwonicz-Zdrój oraz Rymanów-Zdrój. Od czasów dwudziestolecia międzywojennego po lata 90-te.

Każdy historyczny tekst na naszym portalu cieszy się ogromną popularnością. W końcu wiele osób chce zobaczyć swoje rodzinne miejscowości sprzed blisko stu lat, albo z epoki Polski Ludowej, czy też lat 90-tych.

W latach 50-tych, 60-tych i 70-tych do Tarnobrzega przyjeżdżały tysiące osób. Kopalnia siarki dawała pracę, a zatem w pobliżu Starego Miasta powstawały zatem kolejne bloki wraz z całą infrastrukturą: szkoły, przedszkola, domy kultury, obiekty sportowo-rekreacyjne, punkty handlowe. W latach 1975-1998 Tarnobrzeg była stolicą województwa tarnobrzeskiego. Stalowa Wola to młode miasto, które powstało w efekcie stworzenia w widłach Wisły i Sanu Centralnego Okręgu Przemysłowego. W sierpniu 1936 roku cywilno-wojskowa komisja pod kierownictwem Marcelego Siedlanowskiego poszukująca lokalizacji dla nowych zakładów hutniczo-mechanicznych wybrała miejsce położone w pasie równin nad rzeką San, na obszarze Kotliny Sandomierskiej, nieopodal wsi Pławo. 

Puste bulwary w Rzeszowie, a w tle stadion przy Hetmańskiej, kultowy bar w Tarnobrzegu, który już dawno został zamknięty, uzdrowiska z lat 30-tych, piękna panorama Sanoka, albo budowa mieleckich zakładów lub osiedli w latach 90-tych dwudziestego wieku. Są też unikatowe ujęcia Kolbuszowej.

Uzdrowiska do których wielu z was pewnie już się wybrało: Iwonicz-Zdrój oraz Rymanów-Zdrój, gdzie tuż przed wybuchem drugiej wojny światowej leczyło się tutaj około pięciu tysięcy kuracjuszy w okresie czterech letnich miesięcy. Tak samo było w Iwoniczu-Zdroju, który teraz jest dużym ośrodkiem lecznictwa uzdrowiskowego i sanatoryjnego. 

Zapraszamy was do galerii na wspomnienia.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy