Reklama

Matura dawniej. Tak kiedyś wyglądał egzamin dojrzałości w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Historia Może kogoś poznajecie? Mamy dla was zdjęcia z egzaminów maturalnych w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu.

Wycieczka w czasie do Polski Ludowej. Współczesna matura wygląda inaczej niż ta, którą zdawano choćby pod koniec dwudziestego wieku. Jeszcze inaczej było przed wybuchem drugiej wojny światowej. Wtedy obowiązkowe były egzaminy pisemne i ustne, a ich zdanie otwierało drogę na studia oraz gwarantowało posadę urzędniczą. To był krok do elity. Czasy PRL-u: białe koszule, sale gimnastyczne i ideologiczne treści. Na przykład w 1967 roku w zestawie maturalnym znalazł się temat wpływu "Wielkiej Rewolucji Październikowej na kształtowanie się postawy pisarzy polskich". Oczywiście, nie było tylko i wyłącznie takich pytań.

Pozytywny wynik na maturze? Nie było tak łatwo. Na przykład w 1973 roku szczęśliwie egzamin maturalny zdało tylko 92 tysiące osób. Czasy współczesne: w 2013 roku do matury przystąpiło 327 719 osób, z czego zdało ją - 276 010). 

Zobaczcie, jak kiedyś wyglądała matura w Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu. Zapraszamy do galerii w której znajdziecie zdjęcia z portalu Dawny Tarnobrzeg.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy