Reklama

Budżet Podkarpacia na 2020 bez głosu sprzeciwu [FOTO]

Opublikowano: wt, 7 sty 2020 17:57
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kategoria 25 głosów "za" i bez głosu sprzeciwu – tak radni Podkarpacia głosowali na propozycję budżetu województwa na 2020 rok. Dochody w tym roku mają wynieść 1 mld 156 mln zł. Dochody bieżące zostały zapisane na poziomie 834 mln zł, a majątkowe wyniosą 322 mln zł.

Z kolei wydatki województwa to kwota w wysokości 1 mld 335 mln zł. Na wydatki bieżące ma zostać przeznaczonych 683 mln zł, a wydatki majątkowe czyli przeznaczone na inwestycje wyniosą aż 652 mln złotych.

- To jest najważniejsza uchwała w trakcie roku. Pozwala nam bezpiecznie myśleć o inwestowaniu w przyszłym roku, ale także o wykorzystywaniu naszych środków jako wkładu własnego do projektów unijnych. Budżet ma charakter proinwestycyjny. Znacząca część środków, bo aż 48 procent pójdzie na inwestycje, zarówno te kontynuowane, jak i te które dopiero ruszają. Jako szczególnie ważny przykład chcę wymienić Podkarpacką Kolej Aglomeracyjną, gigantyczny projekt o wartości ponad 500 mln złotych, który rusza z dużym impetem.

- podkreślił Władysław Ortyl.

- Myślę, że warto wspomnieć o inwestycjach w drogi w powiecie leskim i bieszczadzkim oraz w ochronę zdrowia. 26 mln złotych na potrzeby ochrony zdrowia, w tym dla Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 oraz na uruchomienie Podkarpackiego Centrum Zdrowia Dziecka w postaci nowoczesnej aparatury, która tam trafi – to ważne informacje dla mieszkańców Podkarpacia

- dodał marszałek.

Na inwestycje wieloletnie ujęte w Wieloletniej Prognozie Finansowej Województwa Podkarpackiego na lata 2020-2042 w przyszłym roku ma zostać wydane aż 544 mln zł. Aż 215 mln złotych z tej kwoty zostanie przeznaczonych na 12 inwestycji drogowych. Wśród nich będzie między innymi przebudowa DW 895 na odcinku Solina - Myczków i DW 894 na odcinku Hoczew – Polańczyk za ponad 66 mln złotych oraz rozbudowa drogi wojewódzkiej 885 Przemyśl - Hermanowice - Granica Państwa za kolejne 32,3 mln złotych.

Na inwestycje kolejowe w przyszłym roku pójdzie ponad 211 mln zł, w tym na budowę Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej – PKA prawie 205 mln zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.