Reklama

Zaczyna się! Lasy państwowe ostrzegają kierowców!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Nadleśnictwo Skrwilno

Zaczyna się! Lasy państwowe ostrzegają kierowców! - Zdjęcie główne

foto Nadleśnictwo Skrwilno

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Ekologia i przyroda Przeważnie we wrześniu w całej Polsce rozpoczyna się rykowisko, czyli wzmożona aktywność leśnej zwierzyny - jeleni i saren. Lasy Państwowe ostrzegają kierowców, że czeka na nich śmiertelne niebezpieczeństwo, bo zderzenie z wielkim jeleniem, może tak właśnie skutkować.

Przejeżdżając przez las, wzdłuż zadrzewień, ale i miejsc, gdzie są niewielkie zakrzaczenia, pole kukurydzy, zboże itd. pamiętajmy, że na drogę w najmniej odpowiednim momencie może wyjść łoś, dzik, sarna, wilk, borsuk, czy inne zwierzę.

- Dzikie zwierzęta migrują, intensywnie przemieszczają się, nie tylko w czasie okresu godowego, ale i dlatego, że nasz kraj generalnie jest mocno poszatkowany drogami, a miasta, miasteczka, wsie coraz bardziej się rozbudowują.

- zwracają uwagę leśnicy.

Niestety pojawiają się już pierwsze wypadki z udziałem zwierząt leśnych. Warto mieć na uwadze, że ważący niekiedy nawet 100 kilogramów jeleń, w zderzeniu z pojazdem, stwarza istotne ryzyko utraty życia czy zdrowia

 
- Zdejmując nogę z gazu i dostosowując prędkość do pory dnia, czy nocy, warunków atmosferycznych (śnieg, deszcz, mgła), ale także do otoczenia - dbamy o bezpieczeństwo swoje, swoich pasażerów i dzikiej zwierzyny.
- apelują Lasy Państwowe.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy