Zaćmienie Słońca było widoczne 25 października pomiędzy godzinami 11:15 a 13:30. - W różnych częściach Polski różnice w godzinie początku i końca zaćmienia były minutowe. Nieco różnił się też stopień zasłonięcia Słońca przez Księżyc. W momencie maksimum w Suwałkach za Księżycem zniknie 46 procent tarczy słonecznej, a w Jeleniej Górze już "tylko" 32 procent. Maksymalną fazę oglądaliśmy do godziny 12:30 - informował pasjonat astronomii Karol Wójcicki.
W różnych częściach Podkarpacia warunki do obserwacji były różne przez zachmurzenie. Mamy dla was trochę zdjęć z Tarnobrzega - robione od godziny 12:13 do 12:22.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.