Reklama

Wilki rozszarpały psa! [DRASTYCZNE ZDJĘCIE]

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Lasy Państwowe

Wilki rozszarpały psa! [DRASTYCZNE ZDJĘCIE] - Zdjęcie główne

Wilk | foto Lasy Państwowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Ekologia i przyroda Makabryczne odkrycie w miejscowości Jasionka w gminie Dukla. Pies został rozszarpany przez watahę wilków. Czy wiemy co zrobić kiedy spotkamy na swojej drodze te zwierzęta?

O tym zdarzeniu poinformował portal jasionka24.pl. Od kilku miesięcy informujemy o aktywności wilków na Podkarpaciu: nie tylko w lasach, ale także w pobliżu zabudowań. W ubiegłym tygodniu na terenie jednej z posesji w Jasionce (gmina Dukla) wataha wilków zaatakowała i zagryzła owczarka niemieckiego. Nie wiemy czy zwierzę było odpowiednio zabezpieczone przy domu, czy może biegało wokół posesji - to jest ważne! Zwłaszcza jeśli wiemy o tym, że wilki są aktywne w naszej okolicy.

PODSTAWOWE ZASADY BEZPIECZEŃSTWA - RADY LEŚNIKÓW:

Jeśli mieszkasz w obszarze zamieszkiwanym przez wilki, trzymaj w nocy swoje psy i koty w domu lub w dobrze zabezpieczonych kojcach. Nie pozostawiaj psiej lub kociej karmy na zewnątrz, w miejscach gdzie mogłaby być dostępna dla drapieżników. Może to zwabić wilki w pobliże domostwa. Wilki mogą się przyzwyczaić do stałego źródła pokarmu, a następnie zranić, a nawet zabić, broniącego swojego pożywienia psa lub kota.

Spotkania z wilkami są niezwykle rzadkie, ponieważ wilki odczuwają przed ludźmi naturalny strach. Są to inteligentne i ciekawe zwierzęta, zdarza się, że wilki mogą przyglądać się ciągnikom rolniczym czy samochodom. Mogą też podczas bezpośredniego spotkania przyglądać się nam dłuższą chwilę i nie uciekać od razu, robią tak wszystkie dzikie zwierzęta.

CZYTAJ TAKŻE:

Jeśli jednak spotkasz w lesie wilka, który podchodzi zbyt blisko (na odległość poniżej 30 metrów) lub przygląda się zbyt długo i nie czujesz się komfortowo w tej sytuacji, albo też drapieżnik poszczekuje lub warczy na ciebie, podejmij następujące działania:

  • Unieś ręce i machaj nimi w powietrzu. To rozprzestrzeni twój zapach, sprawi, że twoja sylwetka będzie lepiej widoczna.
  • Pokrzykuj głośno ostrym tonem (lub zagwiżdż) w stronę wilka. To pozwoli mu zorientować się, że ma do czynienia z człowiekiem i że nie jest mile widziany.
  • Jeśli zwierzę nie reaguje i zamiast oddalić się, podchodzi bliżej, rzucaj w niego będącymi w zasięgu ręki przedmiotami, najlepiej grudami ziemi.
  • Wycofaj się spokojnie, możesz przyspieszyć, dopiero gdy masz pewność, że zwierzę jest daleko i nie interesuje się tobą.
  • Jeśli masz taką możliwość, zrób zwierzęciu zdjęcie i zawiadom o zdarzeniu leśników

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy