reklama

Wilcza psychoza! Kolejne doniesienia o watahach w pobliżu domów i miast [WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Wilcza psychoza! Kolejne doniesienia o watahach w pobliżu domów i miast [WIDEO] - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Ekologia i przyroda Atak wilków na pilarzy w lesie koło Brzozowa, wilcza wizyta w jednym z gospodarstw domowych w Jędruszkowcach, zagryzione psy koło Rzeszowa, wataha widziana koło Tarnobrzega. Takich informacji jest w ostatnim czasie bardzo dużo. Leśnik Kazimierz Nóżka mówi nam czym różni się wilk od psa.
reklama

Ostatni raz na Podkarpaciu wilk zaatakował człowieka trzy lata temu w Stuposianach w powiecie bieszczadzkim. Wilk rzucił się wtedy na turystkę, a następnie dwoje dzieci. Zwierzę zostało odstrzelone. Dzieci miały rany kąsane, jednak obrażenia nie zagrażały ich życiu. W ciągu ostatnich kilku dni mamy jednak wilczą psychozę. Zaczęło się od ataku watahy w miejscowości Jędruszkowce w powiecie sanockim. Wilki rozerwały tam na strzępy psa.

CZYTAJ TAKŻE:

Potem pojawiły się informacje o wilkach atakujących zwierzęta domowe we wsi Lecka w pobliżu Rzeszowa, a także jeden z naszych Czytelników napisał nam, że w okolicach Tarnobrzega widziana była wataha.

Wreszcie we wtorek, 2 marca, dwóch mężczyzn wykonujących prace w lesie pomiędzy Brzozowem a Zmiennicą zostało zaatakowanych przez trzy wilki. Jak sami przyznali - coś takiego zdarzyło się po raz pierwszy. O wszystkim poinformowali nadleśnictwo. W tej okolicy grasuje wataha, która nie boi się ludzi!

Pojawia się mnóstwo zdjęć o zwierzętach chodzących po podkarpackich miejscowościach, które są "niby wilkami". Dostajemy też sygnały, że często padają pytania jak odróżnić wilka od psów. Leśnik Kazimierz Nóżka podkreśla, żeby nie pojawiła się teraz "wilcza psychoza".

PODSTAWOWE RÓŻNICE

Wilki są duże, znacznie większe, niż przedstawiciele poszczególnych ras często mylonych z wilkami. Mowa tutaj o owczarkach, husky czy malamutach. Wilki charakteryzują się potężną budową ciała, tym, co różni je od psów, jest także gruby, długi i mięsisty ogon. Większość psów posiada krótkiej lub średniej długości ogony, podczas gdy ogon wilka stanowi około 1/3 długości całego ciała, może mierzyć więc nawet pół metra.

Wilki mają wyłącznie czarne pazury, inaczej niż u psów domowych, których pazury często są białe lub mają inne, jasne odcienie. Pazur wilka jest większy i mocniejszy niż u psa, ponieważ służy do rozrywania ciała ofiary. Wilk nigdy nie będzie miał niebieskich oczu.

Stopa wilka jest znacznie szersza i bardziej płaska, podczas gdy stopy psów są bardziej zaokrąglone i mniejsze. Siłą rzeczy, także trop wilka będzie większy. Wilki, w porównaniu z psami, mają bardzo wąską klatkę piersiową. Ich budowa ciała sprawia, że stopy wilków odchylone są nieco na zewnątrz.

Sierść wilka bywa poszarpana, nieregularna oraz odstająca. Charakterystyczną cechą wilczej sierści jest jej dwoisty charakter. Zewnętrzna, długa i sztywna. Warto dodać również, że wilki mają znacznie mniejsze uszy od psów. Ich kształt jest bardziej zaokrąglony. Wilki z kolei mają większą czaszkę.

CZYTAJ TAKŻE:

Warto dodać, że wilki są obecnie w okresie rozrodczym. Migrując, szukają łatwiejszego pokarmu. Pies jest genetycznie zbliżony do wilka, to jest przez to postrzegany przez niego jako intruz, dlatego są często atakowane.

NA PODKARPACIU W 2020 ROKU WILKI ZAGRYZŁY - 314 sztuk zwierząt:

  • owce - 192 sztuki
  • pogłowie jeleni - 55 sztuk
  • bydło - 15 szt.
  • konie - 6 szt.
  • kozy - 7 szt
  • daniele - 4 szt.
  • psy - 5 szt.
 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
reklama
reklama