Reklama

Uwaga! Silna wichura nad Podkarpaciem! Wiatr będzie powodować zniszczenia. Możliwe przerwy w dostawie prądu! [MAPA, RADAR]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Uwaga! Silna wichura nad Podkarpaciem! Wiatr będzie powodować zniszczenia. Możliwe przerwy w dostawie prądu! [MAPA, RADAR] - Zdjęcie główne

Silna wichura nad Podkarpaciem! Możliwe wielkie straty i utrudnienia! | foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Ekologia i przyroda Synoptycy ostrzegają przed silnym, porywistym wiatrem, który w środę po południu (1 grudnia), w nocy ze środy na czwartek oraz w czwartek (2 grudnia), wystąpi w znacznej części Polski. Wichura dotrze także nad Podkarpacie. Niewykluczone liczne zniszczenia i przerwy w dostawie prądu.

Nad terytorium naszego kraju zmierza głęboki niż nazwany imieniem Daniel. Potężny układ niskiego ciśnienia spowoduje wystąpienie silnego, porywistego wiatru. Na Podkarpaciu wiać będzie nawet do 110 km/h! Wichura na pewno spowoduje liczne straty i utrudnienia. Zobaczcie mapy i radar.

Niż Daniel do Polski wkroczy od północnego zachodu. Najpierw wiać będzie mocno w zachodniej Polsce, a wraz z czasem silne wichury dotrą nad Podkarpacie. 

grafika: pivotal weather, udostępnione przed dobrapogoda24.pl / prognoza położenia ośrodka niżowego Daniel

Nad naszym regionem mocniej wiać zacznie już w środę wieczorem. Meteorolodzy prognozują, że wiatr może osiągać w porywach do 70-80 km/h. Apogeum wichury prognozowane jest na czwartek, 2 grudnia.

- Najnowsza prognoza wiatru względem wyliczeń poprzednich jest groźniejsza. Porywy wiatru mają być silniejsze i obejmą większy obszar kraju. Wynika to z faktu prognozowanego większego spadku ciśnienia w centrum niżu. Aktualne wyliczenia wskazują na możliwy spadek ciśnienia nawet do 968 hPa, jednocześnie na krańcach południowych Polski w Bieszczadach ciśnienie ma oscylować na poziomie 1000 hPa. Gradient poziomy ciśnienia wyniesie więc ponad 30 hPa. Dodatkowo rozwój niżu będzie napędzany przez obecność prądu strumieniowego nad Polską. To wymusi silną wichurę nad Polską - informuje portal dobrapogoda24.pl

Według wyliczeń modeli meteorologicznych w naszym regionie miejscami wiać będzie do 110 km/h! Najgorsza sytuacja będzie w czwartek. 

grafika: wxcharts.com/ prognozowane porywy wiatru na godzinę 18, w czwartek 2 grudnia

Wichura zacznie słabnąć dopiero w nocy z czwartku na piątek (2/3 grudnia). 

ŚLEDŹ ROZWÓJ SYTUACJI NA RADARZE:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy