Reklama

Ryś zawitał pod Jarosław. Nigdy wcześniej ich tutaj nie widziano

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Leśnictwo Zapałów

Ryś zawitał pod Jarosław. Nigdy wcześniej ich tutaj nie widziano - Zdjęcie główne

foto Leśnictwo Zapałów

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Ekologia i przyroda W fotopułapkę leśnictwa Zapałów (Nadleśnictwo Jarosław) złapał się ryś. Do tej pory nie odnotowano ich obecności pod Jarosławiem.

Leśnicy z leśnictwa Zapałów leżącego na terenie powiatu jarosławskiego zamontowali fotopułapkę na rozstaju leśnych dróg, która miała wychwytywać osoby naruszające zakaz wjazdu na tereny leśne. Jednak zamiast pojazdu, na zdjęciu pojawił się... ryś.

- Pojawiały się głosy o spotkaniach z tym drapieżnikiem, ale wciąż nie mieliśmy dowodów na jego obecność w naszych lasach – mówi Tadeusz Ogonowski, nadleśniczy Nadleśnictwa Jarosław. - Dzięki zdjęciom z fotopułapki mamy potwierdzenie tamtych sygnałów. Trudno też powiedzieć, czy zamieszka on na stałe w tej okolicy, czy też jest to osobnik poszukujący swej pary przed nadchodzącą rują.

Obecnie na terenie podkarpackich lasów żyje ok. 250 rysiów. Od kilkunastu lat leśnicy zauważają powolny rozrost populacji dzikich kotów i zajmowanie przez nich kolejnych terenów. Jeszcze do niedawna ich obecność odnotować można było jedynie na terenie Bieszczad i Beskidu Niskiego.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy