Reklama

Platforma Obywatelska w Tarnobrzegu zapowiada referendum w sprawie budowy spalarni odpadów nad Jeziorem Tarnobrzeskim

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Grzegorz Lipiec

Platforma Obywatelska w Tarnobrzegu zapowiada referendum w sprawie budowy spalarni odpadów nad Jeziorem Tarnobrzeskim - Zdjęcie główne

Lider PO w Tarnobrzegu - Norbert Mastalerz. | foto Grzegorz Lipiec

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Ekologia i przyroda - Prezydent Tarnobrzega opowiada bajki o tanim ogrzewaniu oraz niższych kosztach odbioru odpadów komunalnych - powiedział podczas poniedziałkowej konferencji prasowej lider lokalnych struktur Platformy Obywatelskiej Norbert Mastalerz. To początek akcji dotyczącej przeprowadzenia referendum w sprawie budowy spalarni odpadów.

Spalarnia odpadów ma powstać w przemysłowej części miasta, która jest odzielona od Jeziora Tarnobrzeskiego linią drzew. W marcu 2022 roku do tarnobrzeskiej Konfederacji dołączyła Platforma Obywatelska. - Do linii brzegowej od spalarni ma być blisko 500 metrów. Pomyślmy o przyszłości, bo cały czas trwa proces urbanizowania brzegów jeziora. Potrzebna jest baza noclegowa, domki, hotele. Spalarnia w tym miejscu to zamach na Jezioro Tarnobrzeskie - mówił wtedy Norbert Mastalerz, lider lokalnych struktur Platformy Obywatelskiej w Tarnobrzegu.

Ponad rok później podczas konferencji prasowej z posłami Koalicji Obywatelskiej z Klaudią Jachirą na czele Norbert Mastalerz zapowiadział akcję zbierania podpisów i przeprowadzenie referendum w tej sprawie.

- Stanowczo sprzeciwiamy się inwestycji w takim kształcie jak proponuje obecny prezydent miasta. Mają to być śmieci ne tylko z Tarnobrzega, ale również z innych miejscowości. Sam transport na taką skalę może źle wpłynąć możliwość odpoczynku nad jeziorem. Nie zabijajmy tego cudu ekologii, kiedy on rozkwita - dodał Norbert Mastalerz. - Nie chcemy spalarni nad Jeziorem Tarnobrzeskim, ale nie jesteśmy całkowitymi przeciwnikami tej inwestycji.

Organizatorzy muszą zebrać teraz 3600 podpisów, a cała akcja rozpocznie się 4 maja i ma potrwać 60 dni. - O wszystkich szczegółach będziemy informować na bieżąco - dodał.

- Musimy zacząć myśleć o odpadach tak, że można je przetwarzać. Muszą to być systemowe ustalenia na które czeka wiele środowisk - zaznaczyła poseł Klaudia Jachira.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy