Reklama

Kosmiczne wyzwanie NASA w Rzeszowie. Możesz wygrać ciekawe nagrody

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pexels

Kosmiczne wyzwanie NASA w Rzeszowie. Możesz wygrać ciekawe nagrody - Zdjęcie główne

Zdjęcie poglądowe | foto Pexels

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Ekologia i przyroda 2 października, po raz pierwszy na Podkarpaciu wystartuje globalny NASA International Space Apps Challenge 2021. To unikalne wydarzenie jest doskonałą okazją do wspólnej nauki i eksperymentowania w obszarze rozwiązań dla rozwoju Podkarpacia, z wykorzystaniem danych satelitarnych NASA. Inicjatorami rzeszowskiej edycji wydarzenia są Podkarpackie Centrum Innowacji i Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Każdego roku agencja kosmiczna NASA organizuje globalny hackathon, podczas którego zespoły z całego świata intensywnie pracują nad swoimi projektami w oparciu o konkretne zagadnienia. W tym roku, kosmiczne wyzwanie NASA podjęło również Podkarpacie. Hackathon odbędzie się w dniach 2-3 października, a swój udział można zgłaszać TUTAJ.

CZYTAJ TAKŻE:

- Hackathon z NASA jest świetną okazją do odkrycia kosmosu w sobie, bo przecież kosmiczne rozwiązania z wykorzystaniem chociażby danych satelitarnych towarzyszą nam każdego dnia. Myślę, że jest to także szansa dla rozwoju Podkarpacia, dlatego spośród 26 wyzwań ogłoszonych przez NASA zachęcamy w szczególności do podjęcia pięciu, które są szczególnie interesujące i wartościowe dla naszego regionu.

- mówi Marcin Rudnicki, Business Developer ProtoCreativeLabs Space Exploration z Podkarpackiego Centrum Innowacji. 

NASA International Space Apps Challenge 2021 to doskonała okazja do przeżycia kosmicznej przygody.

- 10. edycja hackathonu NASA "przyszła" do mnie kompletnie przypadkiem w marcu tego roku. Szansa na współpracę z agencją kosmiczną nie zdarza się zbyt często, dlatego uznałem, że warto spróbować. Spróbowałem i oto mamy NASA! Zachęcam do udziału w wydarzeniu – każdy ma potencjał do tego, aby współtworzyć kosmiczne rozwiązania.

- mówi Łukasz Bis, prodziekan Kolegium Mediów i Komunikacji Społecznej WSIiZ, koordynator lokalnej edycji NASA International Space Apps Challenge Rzeszów.

Udział w kosmicznym hackathonie NASA International Space Apps Challenge 2021 może wziąć każdy, jest on całkowicie bezpłatny i odbywa się online.

- Do udziału w wydarzeniu serdecznie zapraszamy każdego chętnego pełnoletniego ucznia i studenta, nauczyciela szkolnego i akademickiego, naukowców i innowatorów oraz inne chętne osoby. Dla zwycięskich, interdyscyplinarnych zespołów projektowych przygotowaliśmy cenne upominki i atrakcyjne nagrody finansowe.

- podkreśla Marcin Rudnicki. 

Poza nagrodami przekazanymi przez Partnerów wydarzenia, zwycięzcy będą mieli możliwość powalczyć o dwie globalne nagrody główne fundowane przez centralę NASA.

Organizatorami globalnego hackathonu NASA na poziomie Podkarpacia w Rzeszowie jest Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania oraz Podkarpackie Centrum Innowacji. Wśród Partnerów Akademickich znaleźli się: Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza, Uniwersytet Rzeszowski, Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna w Jarosławiu i Karpacka Państwowa Uczelnia w Krośnie oraz partnerzy branżowi.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy