Reklama

Grad, deszcz, burze na Podkarpaciu. Widziano zalążki trąb lądowych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Grzegorz Zawiślak - Polish Storm Chaser

Grad, deszcz, burze na Podkarpaciu. Widziano zalążki trąb lądowych - Zdjęcie główne

Nad Podkarpaciem szaleją burze. | foto Grzegorz Zawiślak - Polish Storm Chaser

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Ekologia i przyroda Burzowa pogoda na Podkarpaciu. Mieszkańcy różnych rejonów województwa informują o opadach deszczu i gradu.

W poniedziałek, 25 kwietnia, pogoda na Podkarpaciu miała być burzowa. Mieszkańcy różnych rejonów województwa informują o wyładowaniach atmosferycznych, obfitych opadach deszczu, a także gradu. W pobliżu Jasła zauważono zalążki trąb lądowych.

- Z uwagi na dość duże, pionowe zróżnicowanie temperatury z silniejszym napędzaniem się prądów wstępujących w dolnej troposferze mają one również potencjał do wytwarzania zalążków trąb lądowych, co jest akurat klasycznym zjawiskiem przy aktualnym rozkładzie mas powietrza. Przy szczególnie dużych gradientach pionowych temperatury w dolnym kilometrze troposfery mogą nawet rozwijać się w pełni wykształcone leje kondensacyjne - wówczas mówimy o trąbach lądowych - wyjaśnia Grzegorz Zawiślak, łowca burz.

Macie zdjęcia pierwszych burz w tym sezonie w naszym województwie. Wyślijcie je nam na naszym FACEBOOKU - KLIK TUTAJ.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy