Reklama

Alert dla Podkarpacia! Pył ze wschodu Europy dotarł nad nasz region! [RADAR ONLINE]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Alert dla Podkarpacia! Pył ze wschodu Europy dotarł nad nasz region! [RADAR ONLINE] - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Ekologia i przyroda - Mamy podwyższone stężenie pyłu zawieszonego PM10 na wschodzie Polski, które może się utrzymać do niedzieli - mówi dr Barbara Toczko z Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska alarmuje. Nad Polskę dotarła chmura pyłu P10. Obecnie ryzyko przekroczenia dopuszczalnej jakości powietrza obejmuje pięć województw: podkarpackie, lubelskie, mazowieckie, podlaskie oraz północą stronę warmińsko-mazurskiego.

Pzyczyną podwyższonych stężeń pyłu zawieszonego jest napływ mas powietrza znad Europy Wschodniej. - Pochodzi najprawdopodobniej z unosu pyłu z obszarów suchych oraz pożarów, jakie mają miejsce na terenie wschodniej Europy - wskazuje.

Państwowa Agencja Atomistyki uspokaja i zaznacza, że podwyższony poziom pyłu zawieszonego PM 10 nie ma związku z sytuacją na terenie Zaporskiej Elektrowni Atomowej.

Pył PM10 może zawierać szkodliwe dla zdrowia związki siarki, azotu, związki organiczne, metale ciężkie, dioksyny oraz alergeny.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy