Reklama

Aktywistki mówią "nie" wycince drzew

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Organizatorki

Aktywistki mówią "nie" wycince drzew - Zdjęcie główne

foto Organizatorki

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Ekologia i przyroda Rozpoczęła się szeroko zakrojona akcja aktywistek określających się jako Kolektyw Wilczyce. Grupa deklaruje, że pozostanie w lesie tak długo jak będzie to konieczne dla ochrony terenu.

Każdy środek do ociągnięcia celu jest dobry. Aktywistki zablokowały drogę dojazdową, a także chronią drzewa tworząc pomysłowe konstrukcje. Wyposażone są w sprzęt umożliwiający stworzenie infrastruktury niezbędnej do przetrwania zimy w górach, zapowiadają okupację do momentu zapewnienia ochrony puszczy przed dalszą wycinką.

Jest to Obszar Natura 2000 "Bieszczady" bezpośrednio przylegający do granicy Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Ze względu na jego wyjątkowy stopień naturalności znalazł się w granicach rezerwatów projektowanych przez Fundację Dziedzictwo Przyrodnicze. Wiek występującego tam drzewostanu szacuje się na około 120-160 lat. Las ten jest domem dla m.in. puszczyka uralskiego i dzięcioła białogrzbietego - chronionych gatunków ptaków. Występuje tutaj również 13 gatunków chronionych mchów, porostów i wątrobowców. Górskie lasy pełnią funkcję glebo i wodochronną - to one zabezpieczają cały kraj przed suszami i powodziami. (...) CZYTAJ DALEJ>>

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy