reklama

Rusza sprzedaż taniego węgla dla mieszkańców Tarnobrzega. Gdzie będzie można kupić ten kruszec i w jakiej cenie? Poznaj wszystkie zasady

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Rusza sprzedaż taniego węgla dla mieszkańców Tarnobrzega. Gdzie będzie można kupić ten kruszec i w jakiej cenie? Poznaj wszystkie zasady - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Biznes i gospodarkaW Tarnobrzegu rozpoczyna się sprzedaż taniego węgla. Właśnie podpisana została umowa z PGE paliwa Sp. z o. o dysponuje węglem z Indonezji i Tanzanii. Gdzie i w jakiej cenie będzie można zakupić ten kruszec?
reklama

Już kilka tygodni temu dostęp do taniego węgla mieli mieszkańcy Stalowej Woli. Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia ten kruszec po preferencyjnej cenie mogą zakupić mieszkańcy Tarnobrzega.

Urząd Miasta Tarnobrzega w dniu 7 grudnia podpisał umowę z PGE Paliwa Sp. z o.o. który jest dostawcą węgla dla naszego miasta. PGE paliwa Sp. z o. o dysponuje węglem z Indonezji i Tanzanii. 

reklama

- W dniu 14 grudnia miasto Tarnobrzeg podpisało umowę z Firma Handlowo Usługową UNIKAT. Firma UNIKAT będzie dystrybuowała węgiel dla mieszkańców miasta. Węgiel będzie można odebrać ze składu zlokalizowanego przy ulicy Litewskiej 14. Możliwy jest także dowóz węgla do miejsca zamieszkania za dodatkową opłatą na rzecz dystrybutora i w terminie z nim uzgodnionym.

- wylicza Wojciech Lis, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Tarnobrzegu.

reklama

JAK MOŻNA KUPIĆ TANI WĘGIEL?

Podstawowym warunkiem jest uzyskanie prawa do zakupu węgla w wyniku pozytywnej weryfikacji wniosku złożonego do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu. Mieszkaniec który uzyskał prawo będzie mógł zakupić węgiel za kwotę 1.850,00 złotych brutto za jedną tonę. Jak na razie tarnobrzeski samorząd zadeklarował zakup 1400 ton węgla oraz ekogroszku i może ona zostać zmieniona.

- W pierwszej transzy Miasto natomiast zamówiło 325 ton i jest to ilość za którą będzie musiało zapłacić bez względu na to czy zostanie sprzedany, czy też nie. Ilość ta została ustalona na podstawie wniosków zgłoszonych do MOPR przeddzień zamówienia. Na dzień 15 grudnia MOPR pozytywnie rozpatrzył 295 wniosków o węgiel. Natomiast pozytywnie rozpatrzonych wniosków o dodatek węglowy, który uprawnia ubiegania się o zakupu węgla po preferencyjnej cenie to 1450 - mówi Wojciech Lis.

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo