Reklama

O tych zmianach musisz wiedzieć. Nowa aplikacja ZUS. Zobacz, co można przez nią załatwić

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: arch. ZUS

O tych zmianach musisz wiedzieć. Nowa aplikacja ZUS. Zobacz, co można przez nią załatwić - Zdjęcie główne

Aplikację można pobrać bezpłatnie ze sklepów Google Play oraz App Store | foto arch. ZUS

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Biznes i gospodarka Zakład Ubezpieczeń Społecznych wprowadził pierwszą mobilną aplikację. Składasz wnioski o świadczenia 500 plus i 300 plus? Koniecznie ją zainstaluj, a – jak zapewnia ZUS – nie pożałujesz. Czy faktycznie tak będzie? Wkrótce się przekonamy.

Dostępna jest już pierwsza aplikacja mobilna Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. mZUS umożliwia ona szybki dostęp do informacji i wniosków o świadczenia dla rodziny.

Przez mZUS złożysz nie tylko wniosek. Aplikacja przypomni ci też o ważnych terminach 

Można powiedzieć, że ZUS zdecydował się na rewolucję. Po raz pierwszy uruchomił mobilną aplikację, która – przynajmniej w teorii – uprości i przyśpieszy proces składania wniosków o niektóre świadczenia. Aplikacja mZUS jest przeznaczona dla osób, które mogą korzystać z programów świadczeń dla rodzin, takich jak świadczenia 500+ oraz świadczenia dobry start 300+.

Dlaczego warto ściągnąć, choćby na próbę, aplikację? Ponieważ, jak zaznacza ZUS, dzięki niej będziemy mogli w prosty sposób złożyć wniosek o świadczenia. Ponadto na bieżąco będziemy mogli śledzić status obiegu naszych dokumentów. Dzięki apce nie przeoczymy kolejnych terminów, w których będziemy musieli złożyć wnioski na następny okres świadczeniowy, ponieważ ZUS nam o nim przypomni. Co ważne, w aplikacji będziemy mieć dostęp do wniosków, które trafiły do ZUS różnymi kanałami, przez: aplikację mZUS, PUE ZUS, bankowość elektroniczną lub system Emp@tia.

ZUS zaznacza, w przyszłości aplikacja zostanie rozbudowywana – np. o możliwość składania kolejnych wniosków. 

Jak uruchomić aplikację mZUS? Podpowiadamy krok po kroku 

Z mZUS można korzystać na urządzeniach mobilnych z systemami operacyjnymi Android i iOS. Aplikację należy pobierać wyłącznie ze sklepów Google Play oraz App Store. Aby ją aktywować, należy połączyć ją ze swoim profilem PUE.

Jedną z tsyięcy osób, która ma już na swoim telefonie aplikację mZUS, jest pani Lena, matka czwórki dzieci. Najmłodsze dziecko na zaledwie kilka tygodni, więc pani Lena miała już okazję przetestować mZUS. 

Ściągnęłam ją na telefon, ponieważ chciałam złożyć wniosek na świadczenie na najmłodszą córkę. Okazało się jednak, że zapomniałam o 300 plus na starsze dzieci. Aplikacja mi o tym przypomniała i to jest fajne, bo termin składania wniosków upływa 30 listopada

– opowiada naszemu portalowi.

Aplikacja mZUS. Nie musisz wpisywać swoich danych – już w niej będą 

Jak uruchomić program na swoim telefonie? Po ściągnięciu aplikacji musimy ją skonfigurować z kontem PUE.  Po zalogowaniu się na stronie zus.pl  należy wyszukać zakładkę "ustawienia" (po lewej stronie), a następnie wejść w "ustawienia mobilne" i kliknąć "nowe urządzenie".  Następnie będziemy musieli zeskanować kod QR i wpisać jednorazowy kod weryfikacyjny, który zostanie wysłany na nasz telefon. 

Po uruchomieniu aplikacji od razu znajdą się w niej nasze dane. Ponadto, na podstawie wcześniejszych wniosków do kreatora, za naszą za zgodą, zostaną pobrane wszystkie podawane wcześniej dane. Jeżeli coś w naszych danych uległo zmianie, bez problemu możemy to poprawić. Co więcej, w aplikacji automatycznie pojawiają się dane naszych dzieci zgłoszonych do ubezpieczenia zdrowotnego w ZUS. Mamy tu również wszystkie informacje na temat wcześniej złożonych świadczeń.  

Artykuł pochodzi z portalu rzeszow24.info. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy