Reklama

Nawet 8540 zł brutto dla kierownika. Spójrz, jakimi zarobkami kuszą Biedronka, Lidl i inne sieci

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Nawet 8540 zł brutto dla kierownika. Spójrz, jakimi zarobkami kuszą Biedronka, Lidl i inne sieci - Zdjęcie główne

W 2023 roku dyskonty planują zatrudnić wielu dodatkowych pracowników. Kandydatów zamierzają przekonać do siebie m.in. wysokością płac. | foto pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Biznes i gospodarka Każda pora jest idealna na realizację planów, które zawsze odkładaliśmy na później. Jeżeli więc chcecie zmienić pracę, to nie ma lepszego czasu, aby zrobić krok ku temu pierwszy krok. Mamy coś, co może Was zainteresować.

W 2023 roku pracownicy, którzy odbierają najniższe wynagrodzenie mogą liczyć na dwukrotną podwyżkę. Pierwszą już od 1 stycznia, od tego dnia minimalna pensja wzrosła z kwoty 3 010 zł do 3 490 zł (oczywiście brutto). Natomiast od 1 lipca 2023 roku będzie to 3 600 zł brutto. Biorąc pod uwagę szalejącą inflację, jest to marne pocieszenie dla wielu osób, które zarabiają popularną "najniższą krajową". Może więc warto pomyśleć o zmianie pracy, tym bardziej, że niektóre firmy kuszą podwyżkami? 

Biedronka: 500 złotych podwyżki dla pracowników 

Jedną z takich firm jest sieć Biedronka, która przyznaje, że w 2023 roku jej pracownicy mają zarabiać o co najmniej 500 złotych więcej niż w roku poprzednim. 

To kolejna podwyżka wynagrodzeń dla naszych pracowników. Mimo wymagającego okresu naznaczonego wysoką presją, jako firma podejmujemy zdecydowane działania, by być pracodawcą pierwszego wyboru w Polsce, a praca w Biedronce to pewność i stabilności. Poprzez zwiększenie wynagrodzeń doceniamy zaangażowanie naszych pracowników

– powiedział Jarosław Sobczyk, dyrektor personalny i członek zarządu sieci Biedronka.

Dodajmy, że dyskonty w Polsce już dawno nie należą do grupy pracodawców, którzy oferują pracownikom najniższą pensję. W 2022 roku sprzedawca-kasjer w pierwszym roku pracy zarabiał w Biedronce 3460-4090 zł brutto. Natomiast kierownik sklepu, w zależności od stażu pracy, mógł zarobić od 5100 a 7840 zł brutto miesięcznie. Od stycznia 2023 osoba, która zatrudni się na wspomnianym stanowisku kasjer-sprzedawca, zarabia pomiędzy 3950 a 4300 zł, a przy stażu pracy powyżej 3 lat – od 4100 zł do 4550 zł. Początkujący kierownik sklepu zarabia obecnie minimum 5800 zł (wszystkie kwoty brutto), jednak jego wynagrodzenie może dojść nawet do 8540 zł brutto miesięcznie. Obejmuje ono płacę zasadniczą oraz miesięczną premię, której wysokość zależy od poziomu realizacji budżetu i procedur operacyjnych sklepu.

Ponadto, jak zaznacza sieć, pracownicy mogą również liczyć na różnego rodzaju dodatki, takie jak nagroda roczna (w 2022 roku wyniosła ona 2800 zł brutto),  podwyżki stażowe po roku oraz po 3 latach pracy, czy vouchery na święta.

W roku 2022 przyznaliśmy naszym pracownikom we wrześniu dodatkową nagrodę uznaniową w wysokości 1500 zł brutto, a w grudniu także dodatkowe rabaty do wykorzystania na zakupy w Biedronce w wysokości 1000 zł

– poinformowało biuro prasowe sieci. 

Lidl: równe wynagrodzenie niezależnie od płci 

Na godne wynagrodzenie liczyć mogą również zatrudnieni w Lidlu. Obecnie pracownicy sklepów zarabiają od 3750 zł do 4600 zł brutto na początku zatrudnienia. Jednak już po roku pracy mają gwarantowany wzrost od 3850 zł brutto do 4800 zł brutto, a po dwóch latach stażu pracy od 4100 zł do 5050 zł brutto. Poziom wynagrodzenia różni się w zależności od lokalizacji sklepu oraz związanych z nią kosztów życia. Po podwyżce pracownicy sklepów mają zarabiać od 4200 do 5150 zł brutto na początku zatrudnienia. W kolejnych latach mogą natomiast liczyć na pensję wynoszącą nawet 5600 zł brutto. 

Prowadzimy transparentną politykę wynagradzania i otwarcie ją komunikujemy. Kładziemy nacisk na to, aby każdy pracownik wiedział, jak będą się kształtowały jego zarobki wraz ze stażem pracy i osiągnięciami

– informuje Lidl i dodaje, że każdy z ich pracowników może liczyć na umowę o pracę (etat). Co ważne i co podkreśla sieć, w Lidlu nie ma odstępstw od zasad równego wynagradzania kobiet i mężczyzn. Wynagrodzenia na podobnych stanowiskach różnią się tylko ze względu na staż pracy i zakres obowiązków. 

Auchan: dopłata do obiadów i rabaty pracownicze 

Na podwyższenie pensji zdecydował się Auchan. Jednak, jak informuje serwis dlahandlu.pl, w przypadku kasjerów i pracowników ochrony podwyżki wydają się raczej symboliczne, ponieważ wyniosły zaledwie 60 zł brutto miesięcznie. Nie jest to wiele, zważywszy, że pensja kasjera na początku 2022 roku wynosiła między 3210 zł a 3860 zł brutto na start. Na wyższe stawki mogą liczyć natomiast pracownicy magazynu, których wynagrodzenie wzrosło o 200 zł brutto. 

Na ostateczną wysokość wynagrodzenia wpływ ma m.in. pensja podstawowa, premie oraz dodatkowy ekwiwalent. Dodatkowo pracownicy mogą liczyć na pakiet opieki medycznej, rabat pracowniczy, także dofinansowanie posiłków, dzięki czemu kupują obiad od 5 zł. 

Kaufland: w tym roku otwarcie nowych sklepów 

Kaufland Polska w 2023 roku na podwyżki dla pracowników przeznaczy łącznie 120 mln zł i jak informuje, w związku z otwieraniem kolejnych sklepów w planach ma zatrudnienie kolejnych pracowników. Na jakie wynagrodzenie mogą liczyć? Od nowego roku osoby rozpoczynające pracę na stanowisku kasjer-sprzedawca, w zależności od lokalizacji, otrzymują wynagrodzenie w wysokości 4200-4800 zł brutto. Po roku pracy dostaną podwyżkę do kwoty 4400-5000 zł brutto. Zatrudnieni w centrach dystrybucyjnych na stanowisku magazynier wydania towaru, w zależności od doświadczenia, otrzymają wynagrodzenie w wysokości 4300-4800 zł brutto. 

Aldi: Sieć walczy o pracownika, kusząc wypłatą

O nowych pracowników w nowym roku zamierza również powalczyć sieć Aldi. Anna Goleniowska, dyrektor Obszaru Zasobów Ludzkich ALDI Polska, przyznaje, że sytuacja rynkowa jest dynamiczna i szczególnie wymagająca dla pracodawców.

Znalezienie odpowiednich pracowników dla wielu sieci handlowych wciąż jest sporym wyzwaniem, a to oni stanowią fundament naszego biznesu. Dlatego ALDI nieustająco podnosi swoją konkurencyjność rynkową, zwiększając wysokość zarobków i atrakcyjność pakietu świadczeń. 

I tak, zaczynający pracę w Aldi sprzedawcy zarabiają od 3410 zł do 4010 zł brutto miesięcznie. Zarobki osób na tym stanowisku, posiadających minimum trzyletnie doświadczenie, kształtują się w przedziale 3810-4410 zł brutto. Magazynier z najmniejszym stażem może liczyć na wynagrodzenie rzędu 3810 zł. Najwięcej, bo od 5615  do 6415 zł, zarobi co miesiąc początkujący kierownik sklepu. Po okresie próbnym sieć oferuje pracownikowi dostęp do prywatnej opieki medycznej,  ubezpieczenie na życie czy możliwość korzystania z pakietów sportowych i rozrywkowych. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy