Zrobili swoje! Siarka Tarnobrzeg wygrywa Okręgowy Puchar Polski [ZDJĘCIA]

Autor: | Zdjęcie: Grzegorz Lipiec

Zrobili swoje! Siarka Tarnobrzeg wygrywa Okręgowy Puchar Polski [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
52
zdjęć

Siarka Tarnobrzeg wygrywa Okręgowy Puchar Polski | foto Grzegorz Lipiec

Sport W finale Okręgowego Pucharu Polski Siarka Tarnobrzeg mierzyła się z Sokołem Kamień. Podopieczni Dariusza Kantora pewnie ograli czwartoligowy zespół i sięgnęli po trofeum.

Siarkowcy od początku przejęli inicjatywę w tym spotkaniu. Już w 8. minucie po dośrodkowaniu Dawida Lisowskiego z piłką minął się obrońca Sokołą - Kacper Zbyradowski. Niestety to samo uczynił też Kosei Iwao. W 13. minucie Kacper Prusiński wyłuskał piłkę graczowi Sokoła - Gdowikowi po czym pognał sam na sam, lecz uderzył wprost w golkipera. 19 minuta przyniosła pierwszą groźną okazję dla Sokoła, jednak defensywa Siarki wybiła futbolówkę po strzale Wydry na rzut rożny.

W 26. minucie Siarkowcy otworzyli wynik spotkania. Kacper Jodłowski zagrał z Kosei Iwao piękną dwójkową akcję, która zakończyła się wystawieniem piłki przez Kacpra do Japończyka, a ten uderzył na odsłoniętą bramkę. Po 31 minutach gry było już 2:0. Kamil Orlik przy linii pola karnego efektownie minął obrońcę Sokoła, po czym wpadł w szesnastkę i pewnie skierował piłkę do siatki przyjezdnych. Przed przerwą swoją okazję miał jeszcze Kacper Prusiński, który dopadł do piłki na skraju pola karnego, ale jego strzał nieznacznie minął bramkę.

W 50. minucie Dawid Lisowski po dwójkowej akcji z Orlikiem uderzył wprost w bramkarza. Kilka minut później Siarkowcy mogli jednak cieszyć się z kolejnej bramki. Piotr Cichocki uciekł defensorowi Sokoła, po czym przytomnie dograł do lepiej ustawionego Dawida Lisowskiego. Ten dopełnił tylko formalności. W spotkaniu swój debiut zaliczyło dwóch młodzieżowcó - Szymon Zwolski oraz Piotr Kosior. Dla Siarki Tarnobrzeg to pierwsze takie trofeum od sezonu 2005/06, kiedy to tarnobrzeski zespół ograł 2:1 Sokół Nisko. Warto jednak zaznaczyć, że w sezonie 2017/18 po puchar sięgnęły rezerwy Siarki, które wygrały wtedy w Gorzycach po serii rzutów karnych z Olimpią Pysznica.

Siarka Tarnobrzeg - Sokół Kamień 3:0 (2:0)
Bramki: Kosei Iwao 25', Kamil Orlik 31', Dawid Lisowski 53'

Siarka: Cymerys - Bierzało, Szymocha (46' Woś), Misztal (73' Bieniarz), D. Lisowski (75' Zwolski), Jodłowski, P. Lisowski (87' Kosior), Prusiński (46' Sulkowski), Feret (46' Cichocki), Orlik (82' Świgut), Iwao

Sokół: Siudak - Gdowik, Pikuła (58' Gnatek), Zbyradowski, Majka (82' Dec), Stępniowski (58' Konefał) , Podstawek, Łuczyk, Wydra, Marut (58' Rurak), Piechniak (87' Synoś)