Zobacz
3
zdjęć

Sukces młodych pływaków | foto UKS Delfin Tarnobrzeg

Sport Klub UKS Delfin Tarnobrzeg po raz kolejny może pochwalić się znakomitymi wynikami podczas pływackich zawodów. Tym razem z zawodów  "Od Młodzika do Olimpijczyka" przywiózł aż 9 medali.

Młodzi pływacy z UKS Delfin Tarnobrzeg osiągnęli znakomite wyniki podczas Ogólnopolskich zawodów "Od Młodzika do Olimpijczyka". Zmagania odbyły się 20 kwietnia 2024 roku w Warszawie, na 50-metrowej pływalni. W rywalizacji wzięło udział ponad 840 uczestników z 78 klubów z całej Polski. Zawody te cieszą się dużym prestiżem i przyciągają najlepszych młodych sportowców. Drużyna z Tarnobrzega, pod opieką trenerów Angeliki Michalik i Krzysztofa Dydo, zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej, zdobywając łącznie 9 medali: pięć złotych, trzy srebrne i jeden brązowy.

Bartosz Miegoń (9 lat) wywalczył dwa złote medale: na 50 m stylem dowolnym z czasem 36,12 sekundy oraz na 50 m stylem grzbietowym, gdzie uzyskał czas 43,54 sekundy. Ponadto zajął piąte miejsce na 50 m stylem motylkowym.

Kacper Szponder (9 lat) zdobył srebrny medal na 50 m stylem klasycznym, uzyskując czas 50,49 sekundy, oraz brązowy na 50 m stylem dowolnym z czasem 37,65 sekundy.

Bartosz Turbak (12 lat) wygrał dwa złote medale: na 100 m stylem dowolnym i klasycznym, z czasami odpowiednio 1:07,97 i 1:24,94.

Blanka Krasowska (11 lat) zdobyła złoty medal na 100 m stylem dowolnym z czasem 1:13,08 oraz dwa srebrne medale na 50 m stylem motylkowym i na 2000 m stylem zmiennym.

Urszula Turbak (9 lat) uplasowała się na ósmym miejscu na 50 m stylem klasycznym, dziewiątym na 50 m stylem motylkowym oraz na siedemnastym na 50 m stylem dowolnym.

Wyjazd na zawody został zorganizowany dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Miasta Tarnobrzega, realizującego program zajęć pozalekcyjnych dla dzieci i młodzieży.