Jak znaleźć skup aut w swojej okolicy?

Opublikowano:
Autor:

Jak znaleźć skup aut w swojej okolicy? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Promowane Sprzedaż auta do skupu jest szybka i bezproblemowa. W wielu przypadkach jeszcze tego samego dnia udaje się podpisać umowę i otrzymać gotówkę do ręki, co jest raczej niespotykane przy konwencjonalnej sprzedaży z ogłoszenia. Jak jednak wybrać skup godny zaufania?

Odległość ma znaczenie


Jeśli kierowca chce, może sprzedać auto do skupu na drugim końcu kraju, nie jest to jednak z oczywistych względów opłacalna operacja – koszt transportu przewyższy zysk ze sprzedaży. Skupy aut działają zazwyczaj lokalnie, na określonym terenie, dzięki czemu mogą zaoferować bezpłatne dotarcie do klienta i sprawne odebranie samochodu.

Najprościej jest szukać ofert w internecie, zawężając kryteria wyszukiwania do swojej miejscowości. Większość skupów prowadzi własne strony internetowe, jak http://www.kupimyauto.com, więc nie trzeba nawet wychodzić z domu. Chęć sprzedaży swojego auta też można zgłosić online – na stronie jest formularz, który wystarczy wypełnić i wysłać, a niedługim czasie ktoś ze skupu powinien się z potencjalnym klientem skontaktować telefonicznie.

Skup warto wcześniej sprawdzić


Zazwyczaj w najbliższej okolicy działa co najmniej kilka tego typu placówek. Która najlepsza? To również można zweryfikować w sieci, sprawdzając komentarze użytkowników. Bardzo pomocne są również opinie znajomych, którzy wcześniej sami sprzedawali swój samochód w taki sposób.

Druga kwestia to legalność firmy. Na stronie internetowej skupu, na przykład  kupimyauto.com/skup-aut-torun/, powinny być zamieszczone dokładne dane adresowe i numer telefonu, czasami firmy podają jeszcze numery REGON i NIP, co pozwala sprawdzić, czy dana firma rzeczywiście jest w rejestrze oraz jaki jest jej aktualny status.

Sprzedaż tylko z umową


Skup najczęściej oferuje kierowcy standardową umowę kupna sprzedaży. Transakcji bez umowy lepiej unikać, ponieważ wtedy mogą się pojawić problemy natury prawnej, gdy na przykład sprzedany samochód zostanie wykorzystany do popełnienia przestępstwa. Bez umowy trudno też będzie zadeklarować zbycie pojazdu, co każdy kierowca ma obowiązek zrobić, gdy przestaje być prawnym właścicielem danego auta.

Umowę przed podpisaniem trzeba dokładnie przeczytać i jeśli jakiekolwiek zapisy budzą wątpliwości, lepiej dla własnego bezpieczeństwa zrezygnować z podejrzanej transakcji.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zaloguj się aby otrzymać dostęp do treści premium

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE